Teksti suurus:
A A A

Võta piknikukorv ja pere kaasa ning tule maakaitsepäevale

07.06.2017
Kaitseliidu Pärnumaa malev ühes oma sõpradega ootab kõiki 23. juunil Reiu Puhkekeskuse juurde maakaitsepäevale. Pakkige piknikukorv ja pere kokku ning tulge osasaama ühest emotsiooniderikkast ja tegevusterohkest päevast.
Selleaastase Pärnumaa maakaitsepäeva märksõna on ohutus. Saab oma silmaga kontrollida palju pikeneb kiiruse suurenemisel auto pidurdusteekond, räägitakse kuidas teha Häirekeskusesse kõne nii, et abi võimalikult kiiresti kohale jõuaks ning vaadata on võimalik mitmeid demonstratsioonesinemisi.

Kohal on Kaitseliidu, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ning Sindi vabatahtlike päästjate tehnika, oma käega saab katsuda Kaitseliidu varustusse kuuluvat relvastust ja osa võtta paljudest tegevustest.

Naiskodukaitse pakub külalistele sõdurisuppi ja tutvustab oma organisatsiooni ning noorkotkaste ja kodutütarde esindajad annavad tegevust maakaitsepäeva noorematele külalistele. Toimub auhinnamäng ja palju muud põnevat.

Peale hoogsaid tegevusi saab istuda perega jõe äärde, nautida loodust, pidada pikniku ja oodata maakaitsepäeva kõige tähtsamat hetke, kui mööda Reiu jõge jõuab kohale Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi poolt süüdatud võidutuli.

Peale võidutule pidulikku kohalejõudmist on igal külalisel võimalik võtta killuke tulest koju kaasa ja süüdata sellest oma jaanilõke. Selleks pead kaasa võtma küünla või tõrviku, millega saad tuld koju transportida.

Maakaitsepäeva on kõigile tasuta ning päeva õnnestumisele on õla alla pannud Kaitseliidu Pärnumaa malev, Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond, Kodutütarde Pärnumaa ringkond, Noorte Kotkaste Pärnumaa malev, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Häirekeskus, Maanteeamet, Sindi vabatahtlikud päästjad ja Paikuse vald.