Teksti suurus:
A A A

Võitlus koroonaviirusega

16.03.2020
Tulenevalt eriolukorrast on Kaitseliit ühes oma koostööpartneritega võitluses koroonaviiruse vastu. Lääne maakaitseringkonna territooriumil on Kaitseliidu abi vaja läinud siiani piiril ja sadamates. Pärnumaa maleva kaitseliitlased on alates reede õhtust toetanud politseiametnikke Ikla piiripunktis ning alates nädalavahetusest on väljas ka Lääne maleva kaitseliitlased, kes abistavad politseid Virtsu ja Heltermaa sadamates.
„Igatahes Ikla piiripunkti läbivad inimesed on olnud rahulikud ja saavad tekkinud olukorrast aru,“ sõnas Iklas liiklejatele informatsiooni ja ankeete jagav Pärnumaa maleva kaitseliitlane Ain Runin. Valdavalt läbivad piiripunkti kaubaautod, nende vahel vaid mõned üksikud sõiduautod.
 
„Kaitseliidu ülesanne on toetada riiki ükskõik millises kriisis. Kaitseliitlased valmistuvad kriisiolukordadeks osaledes õppustel ja harjutustel ning täna me oskame tänu sellele olla paremad partnerid ka näiteks politseile,“  sõnas Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur. „Ma tänan kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kes oma eraelu kõrvalt on leidnud aega, et üheskoos riiki toetada. Ma tean ka seda, et neid, kes soovivad tuge pakkuda on veel palju rohkem,“ lisas ta.
 
Koroonaviiruse leviku peatamiseks otsustas valitsus taastada ajutiselt piirikontrolli kogu riigipiiri ulatuses. Seoses sellega suureneb ka vajadus vabatahtlike järele. Pärnumaa maleva kaitseliitlased, kes soovivad lähiajal anda oma panuse riigi toimimisse andke endast märku e-kirja teel parnukaitseliit.ee.