Teksti suurus:
A A A

Võidutule toovad Pärnumaale kodutütred

20.06.2022
Kodutütarde organisatsioon tähistab tänavu oma 90. aastapäeva ja seepärast ongi just kodutütardel austav ülesanne viia võidupühal, 23. juunil president Alar Karise Saaremaalt teele läkitatud võidutuli kodumaakondadesse.
Võidutuli süüdatakse Vabadussõja ausamba juures Kuressaares, ühendades selleks Tori kirikus süüdatud mälestustule ja eelmisel õhtul Kuressaares süüdatud muinastule. Pärnusse toovad tule kodutütarde Pärnumaa ringkonna liikmed Aina Tarvis ja Ketlin Hermann.

Aina Tarvis on kõige kauem ametis olnud ringkonnavanem Pärnumaal, enne seda oli ta ringkonnavanema abi. Rühmavanemana on ta üheksa aastat juhtinud Pärnus liitrühma, kuhu kuulub praegu viiskümmend noort.

Ketlin Hermann on olnud üheksa aastat kodutütar ning läbinud meediku, koka, matkaja ja tantsija erikatsed. Ta on osalenud võimlemispeol, matkamängudel ja võistlustel. On oma rühmavanemale abiliseks ning noorematele kodutütardele suunajaks ja toetajaks. Ta panustab iga nädal rühma tegemistesse ja on olnud järgulaagrite korraldajate seas.