Teksti suurus:
A A A

Võidutuld tervitati Iseseisvuse väljakul

24.06.2022
Võidupühal president Alar Karise saadetud võidutule tõid Saaremaalt oma kodumaakonda Kodutütarde Pärnumaa ringkonnavanem Aina Tarvis ja kodutütar Ketlin Hermann.
Kell 15.30 Iseseisvuse väljakule jõudnud tuletoojad andsid väljakule rivistunud Kaitseliidu Pärnumaa malevkondade ja allorganisatsioonide liikmete ees tule üle Pärnumaa maleva pealikule kolonelleitnant Tõnu Miilile ning Pärnu linnapea Romek Kosenkraniusele.

Pärnu linnapea õnnitles kohaletulnuid vabadussõjas saavutatud võidu puhul ning rõhutas, et võidutulel on suur väärtus, sellega näidatakse eestlaste esiisade meelekindlust. Aga sedagi, et eestlastel on rasketel aegadel selgroogu seismaks vastu vaenlasele. Meer kutsus ka huvilisi liituma Kaitseliidu ja Naiskodukaitse, Noorkotkaste ja Kodutütarde organisatsioonidega.

Pärnu meer ning Pärnumaa maleva pealik jagasid rivistusel traditsiooniliselt ka võidutuld. Rivistuse järel suundusid Kosenkranius ning Miil aga Vabaduse parki ning Alevi kalmistule, kus asetati mälestusmärkidele võidutulest süüdatud küünlad ning pärjad.

Iseseisvuse väljakul rivistusel osalenud Pärnumaa maleva ja allorganisatsioonide liikmed võtsid osa ka tänavu Kuressaares toimunud Võidupüha paraadist. Kolonelleitnant Miil ütles, et on tänulik neile kui kõikidele teistele, kes aitasid võidupüha väärikalt tähistada - seda nii osaledes paraadil kui võidutule jagamise rivistusel, võidutuld üle maakonna viies või tegevustesse mõnel muul moel panustades.

Fotod: Liina Toome