Teksti suurus:
A A A

Veereme Sajaga!

21.05.2018
KL100 tähistamise raames läbi viidav jalgrattamatk on kogu Eestit hõlmav üritus eesmärgiga tähistada Kaitseliidu 100 aastapäeva. Jalgrattamatkale on osalema oodatud kõik Kaitseliidu ja Kaitseliidu eriorganisatsioonide liikmed ning nende pereliikmed.
Lisa info leiad siit.
1. Korraldus
Rattamatk „Veereme Sajaga“ toimub 13-15 juuli 2018 üle-Eesti. Rattamatka põhikorraldaja on Kaitseliit koos Kaitseliidu Allohvitseride Kogu ja spordiselts Kaleviga.

2. Rada
Jalgrattamatkal on 8 põhilist trassi pikkusega 50 kuni 250 km ja mille kõikide lõpp-punktid asuvad Paides. Kõik rattamatka rajad kulgevad mööda metsa-, kruusa- ja kõvakattega teid. Kõik osalejad peavad ohutuse huvides järgima liiklus- ja üldisi ohutusreegleid, sõiduteed on liikluseks avatud. Kohustuslik on kanda helkurvesti või erksavärvilist rattasärki. Rattakiivri kandmine on rangelt soovituslik, alaealistel kohustuslik!

3. Osavõtjad
Rattamatk on mõeldud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde, Noorkotkaste liikmete ja nende perekondadele ning partnerorganisatsioonidele. Alaealise matkaja osalemisel vastutab tema eest teda saatev lapsevanem või täiskasvanu. Rattamatkal osalemine on tasuta.

4. Registreerimine
Rattamatkal osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Registreerimisvormil tuleb täita kõik küsitud väljad. Küsitud info on vajalik topeltregistreeringute vältimiseks ja toetuse planeerimiseks.

5. Registreerimise tühistamine
Kui registreerunu ei saa rattamatkal mingil põhjusel osaleda, on oluline oma nimi registreerumisekeskkonnast kustutada. Selleks palume kirjutada email aadressil: veeremesajagakaitseliit.ee. Teatage matkaja nimi ning etapi nimi, millest soovitakse kõrvale jääda.

6. Rajakaardid
Rattamatka rajakaardid ja –tutvustused (PDF vormingus) ja rajafailid (KML, GPX vormingus) on leitavad registreerimislehel. Rajakaartidel on ära märgitud etapi algusaeg, koht ja trass. Stardipunktid on avatud 1,5 tundi enne rajakaardile märgitud algusaega.

7. Läbimisaeg
Rattamatka etappide läbimisel tuleb arvestada liikumiskiirusega 10-20 km/h. Orienteeruvad vaheetappide ajad leiate matka kodulehelt. Matka ametlik lõpp on Paide vallimäel 15.07.2018 kell 16.00.

8. Transport
Rattamatkal osaleja korraldab enda transpordi marsruudi algusesse ja lõpp-punktist ära ise. Korraldusmeeskond tagab soovijate majutusvarustuse transpordi etapi algpunktist majutuskohani ja tagasi alguspunkti. Vajadusel tagatakse osalejate kodumalevate baasil jalgrataste transport kolmandal päeval lõpp-punktist (Paidest) alguspunkti.

9. Varustussoovitused
Korraldajad soovitavad osalejatel riietuda kihiliselt, et ilmaolude muutumise korral oleks võimalik riietuse kihte eemaldada või lisada.
Soovitame:
Joogipudel;
Ratta(selja)kott ilmastikukindla riietusega – soe jakk, veekindel koorikjope või vihmakile;
Võileivad vm suupisted;
Kaasas olgu soe magamiskott, magamismatt, soojad vahetusriided, magamisriided, müts ja kindad;
Võta kaasa ka vahetusjalatsid.

10. Meditsiiniline abi
Kõigil trassidel ja peatuskohtades on tagatud esmane meditsiiniline abi. Suurema õnnetuse puhul teavita 112 ja matka üldkorraldajat.

11. Tehniline abi
Tule matkale korras jalgrattaga. Õlita kett ja veendu, et rattal on olemas kõik nõutud ohutusvahendid (helkurid, tuled). Rajal on olemas tehniline tugi, kelle abil saab lahendada väiksemad probleemid (Katkine rehv, logisev mutter, katkenud kett jne). Ratta suuremal purunemisel transporditakse ratas koos ratturiga olenevalt olukorrast kas majutuskohta või osaleja transpordivahendini.

12. Ööbimine
Osalejatele, kes planeerivad läbida kaks või enam etappi, tagatakse ööbimiskohad koos WC-de ja pesemisvõimalusega.

13. Toitlustamine
Osalejatele tagatakse trassil joogivesi. Õhtusöök toimub iga etapi lõpp-punktis registreeritud osalejatele. Hommikusöök tagatakse neile osalejatele, kes läbivad kaks või enam etappi. Lõunasöök on osaleja omal vastutusel (pausid on planeeritud vastavalt, et oleks võimalik soetada tanklast või poest).