Teksti suurus:
A A A

Vask, Katk ja Tõstamaa võitles linnalahingus

28.09.2015
26 ja 27 september toimus Lako rühmade „Vask“ ja „Katk“, ning SoMk rühma „Tõstamaa“ koostöö õppus teemal linnalahing.  Harjutus leidis aset Tahkuranna vallas mahajäetud hoonete kompleksis , mille pikad koridorid ja tihe tubade võrgustik tegid jaoülemate jagude juhtimise keeruliseks. Samuti ei olnud lihtne ka rühmaülema töö. Laupäevane hommik  algas  üksikmehe oskuste meeldetuletamisega. Jaoülemad harjutasid jagude koosseisus liikumist mööda maja seina võttes arvese, et vastane võib üllatada igast väiksest august.
Pärast maitsvat lõunat jaod harjutasid hoonele lähenemist ja sisenemist. Kui oldi hoones sees hakati liikuma mööda koridore, mille käigus teostati kõikide tubade korralik kontroll. Tuba kontrollimise ajal tuli kasutada ka taskulampe. Jaoülemate sõnadest jäid nad väga rahul oma alluvate tegevusega.
Päeva lõpetas rühma harjutus. Rühma ülem sai käsu puhastada kogu hoonete kompleksi, mis koosnes kolmest hoonest. Kui plaan ja plaani etapid oli valmis, andis rühmaülem käsu jaoülematele, nemad omakorda oma alluvatele. Kogu harjutus võttis 1,5 tundi aega ja rühm võttis kaitsepositsioonid sisse.
Pühapäev oli eelneva õpitu kinnistamine, kus relvadeks kasutati paintballi markereid. See pani õppureid kiiremini liikuma ja pidevalt ennast varjuda. Jagudele püstitati erinevad ülesanded. Kokku praktiline osa kestis 4 tundi, mille jooksul võitlejad said selgeks, et linnalahingus on väga oluline kiirus ja laskemoona kuulub rohkem kui teistel lahinguliikides.
Kokkuvõtteks õppurid tunnistasid, et said rohkem kogemust värvikuulide kasutades, kui oleks sama asjad teinud paukpadrunitega.     
Järgmiseks koostöö harjutuseks rühmade vahel on Orkaaniks ettevalmistamine, mis on planeeritud novembriks.