gmail.com." />
Teksti suurus:
A A A

VÄNDRA SPRINT 2022 registreerimine

28.01.2022
Alanud on registreerimine võistlusele VÄNDRA SPRINT 2022. Võistlus on mõeldud kaitseliitlastele, noorkotkastele ja kodutütardele (alates 12-nendast eluaastast). Neljaliikmelised võistkonnad on oodatud registreerima kuni 24. veebruarini e-kirja teel kristo.siniveegmail.com.
VÄNDRA SPRINT 2022
VÕISTLUSJUHEND

Võistlusest võtavad osa neljaliikmelised nais-, mees-, või segavõistkonnad: neli võistlejat + esindaja (punasel rajal). Kontrollpostides ning postkastides tuleb täita erinevaid ülesandeid. Ülesannete valikul on lähtutud sellest, mida peab oskama, et ennast ja teisi ekstreemsetes oludes aidata, kuidas ellu jääda. Lisaks vajavad ülesannete lahendamised meeskonnatööd ja nutikust.

Aeg ja koht

MANDAAT
Punane rada Vändra Sõdurikodus (Vana tn 106, Vändra) 04.03.2022 kell 18.00-19.00.
Roheline rada Mädara külaplats (kordinaadil LF 954 052) 05.03.2022 kell 08.00-09.00.

Võistluse eesmärk

Selgitada välja parimad kõigist osalejatest, kes suudavad mõelda, tegutseda ja täita ülesandeid suure füüsilise koormuse ja stressi tingimustes, äratada huvi üleelamisoskuste ja matkatarkuste ning sõjaliste oskuste vastu. Tutvustada Eesti mitmekülgset loodust.

Võistlejad

Punane rada on mõeldud täiskasvanutele, Roheline rada on mõeldud kõigile, ka lastele (alates 12-nendast eluaastast). Rohelisel raja alaealiste võistkonnal peab olema kaasas täiskasvanud esindaja, täiskasvanute võistkonnal kes osaleb rohelisel rajal ei ole esindajat vaja. Esindaja võib olla mitme võistkonna peale üks ja esindaja ei ole võistkonna liige. Võistkonna suurus on neli inimest. Punasel rajal on võistkonna suurus neli võistlejat + esindaja. Võistlusest võivad osa võtta kõik füüsiliselt ja vaimselt terved isikud, kes on end võistlusele eelnevalt registreerinud.

Registreerimine

Võistkonnal registreerida võistkond elektrooniliselt (võistkonna nimi, Rada (roheline/punane), kontakt telefon ja e-mail) e-mailile kristo.siniveegmail.com kuni 24. Veebruar kell 12.00.

Kontseptsioon

Punase raja võistkonnad peavad liikuma taktikaliselt õigesti, olema maskeeritud ja kasutama varjatud radu, et vältida kontakti ”vaenlasega”. Võistlejad läbivad trassi individuaalsete luuregruppidena jalgsi (suuskadel- võistkonna ära nägemisel) liikudes kasutades maastiku omapära ”vaenlase” eest varjumiseks. See tähendab, et võistkonnad ei tohi ühineda ega aidata üksteist. Ühe võistleja katkestamise korral võib võistkond jätkata kolmekesi. Katkestanud võistleja varustus on lubatud kaasa võtta. Võistkonna minimaalne suurus trassil on kolm inimest. Võistkond peab toimetama katkestava võistleja ise kas kontrollpunkti või korraldajaga kokkulepitud punkti ja ootama korraldusmeeskonna saabumist. Katkestajat on keelatud üksi jätta. Katkestanud võistkonna liige annab 96 karistuspunkti ühekordselt.

Kohtunikud

On võistluse korraldusmeeskonna poolt valitud isikud, kes on eelnevalt läbinud vastava juhendamise. Kohtunikud on neutraalsed ja loovad kõigile võimalikult võrdsed tingimused.

Trass

Trassi pikkus on ca 24 tundi (punane rada – täiskasvanutele); ca 10 tundi (roheline rada). Võistkonnad saavad vabalt valida oma marsruudi kontrollpunktide (KP) vahel. Trass on kontrollitud ja võistluse jooksul jälgib trassi päästemeeskond (koostatud võistluse korraldusmeeskonna poolt). Võistluse teisel päeval ( laupäeval ) valivad võistkonnad oma liikumise trassi ja läbitavad punktid ise vastavalt oma soovile ja tempole.

Trassil on vahelduv loodus: kaunis mets, rägas võsa, soine mets, metsarajad, kruusateed, metsasihid, sood ja rabad, sügavad kraavid, jõed, lagendikud ja põllumaad. Kahjuks kaart ei vasta alati tegelikule looduspildile.

Kontrollpunktid (KP)

Terve võistkond peab koos läbima KP-d. KP-s tuleb täita erinevaid ülesandeid. Ideaalne tegevus kontrollpunktis annab võistkonnale 0 karistuspunkti. KP-s on võimalik halvima soorituse eest maksimaalselt saada 30 karistuspunkti, KP läbimisel aga ülesande mitte täitmisel saadakse 40 karistuspunkti ja KP mitte läbimine tähendab 60 karistuspunkti. Laupäevased (roheline ja punane rada) KP väärtused avaldatakse vahetult ennem laupäevaste KP-de avamist.

Igas KP-s on KP ülem ja kohtunikud (helkurvestiga), kelle korralduste järgi tegutsevad võistlejad. Ülesandeid KP-s täidetakse aja või teostuse peale. Kui ülesande täitmisega ei saada antud ajaga hakkama, siis ülesande täitmine peatatakse ja võistkonnale määratakse karistuspunktid.

Kogu vajaminev varustus tuleb võistkonnal endal kaasa võtta. Pärast starti, nii trassil, postkastides ja KP-s on rangelt keelatud igasuguse kõrvalise abi kasutamine ja osutamine. Kui abi osutamine või kasutamine on tõestatud, siis võistkond diskvalifitseeritakse, kas KP kohtuniku, korraldusmeeskonna või peakohtuniku poolt.

Punktisüsteem

Punktisüsteem põhineb karistuspunktidel. Võistluse ideaalselt läbinud võistkond saab 0 karistuspunkti. Võistlustulemused selguvad pärast kõikide karistuspunktide liitmist ja protestide arutamist.

Protestid

Võistkonnad saavad esitada oma protestid ja probleemid vaid kirjalikult võistluse staapi kuni tund aega peale viimase võistkonna finišeerimist.

Transport

Kõik võistkonnad vastutavad ise oma transpordi eest võistlusele ja tagasi. Kui võistluse käigus peaks tekkima vajadus liikuda transpordiga, siis see on organiseeritud võistluse korraldusmeeskonna poolt.

Toitlustamine

Võistkondasid toitlustatakse ennem starti ja peale finišeerimist. Rajale võib võistkond kaasa võtta toitu nii palju kui ise soovib, kogus ei ole piiratud. Lisaks toitlustatakse punase raja võistkondasid laupäeva hommikul KP-s.

Joogivesi

Stardis ja KP-de alal on joogivesi. Võistlejatel on KP-des (joogivee täiendamise KP-d teavitatakse stardis) võimalus täita oma veepudeleid. Külma ilma puhul on KP-d varustatud ka sooja joogiga mida jagatakse põhimõttel, et kõigile jätkuks.

Side

Võistkondadel peab kaasas olema vähemalt üks töötav mobiiltelefon. Võistluse hädaabi numbrid antakse mandaadis ja võistkonna rajal kaasas olev mobiili number registreeritakse mandaadis. Võistkond peab tagama nende kättesaadavuse vajadusel.

Meditsiiniline abi

Osavõtt võistlusel toimub omal vastutusel, OE allkiri kinnitab isiku nõusolekut osalemaks võistlusel. Esmaabi meeskond on trassil liikuv. Korraldajad organiseerivad vajadusel transpordi haiglasse või võistluse staapi. Võistlejatel on keelatud seada ohtu enda ja oma võistkonna kaaslaste tervis. Võistlusel on keelatud osaleda isikul, kes on määratud isolatsiooni või kellel on haigusnähud (nohu, köha või palavik). Võistluse korraldusmeeskond teeb omalt poolt kõik viiruste mitte levimiseks.

Kaardid

Võistlejate kasutuses on Eesti Kaitsejõudude kaart mõõtkavas 1:50 000. Tuleb valmis olla trassil kasutama ka erinevate mõõtkavade ja koordinaatruudustikuta kaarte ning plaane. Andmed ja vajaliku informatsiooni kannavad kaardile võistlejad ise.

Autasustamine

Võistlusel autasustatakse kolme parimat Punase raja võistkonda ja kolme parimat Rohelise raja võistkonda. Võimalusel autasustatakse ka teisi võistkondasid. Parima punase raja võistkonna kätte antakse ka rändkarikas millele organiseerib võitja võistkond oma nimeplaadi (samasuguse nagu eelnevad). Rändkarikas jääb võitja võistkonna kätte kuni 2023 aastal toimuva Vändra Sprindini, kuhu võitja võistkond on kohustatud selle rändkarika ise kohale tooma ja üle andma.

Võistluse üldised reeglid

Üldreeglid:
1. keelatud on lõkke tegemine selleks mitteettenähtud kohas
2. keelatud on omavoliline telkimine
3. Sõdurikodus tuleb hoida puhtust
4. Sõdurikodus tuleb olla inimlik

Võistkondadel on võistluse ajal keelatud ja diskvalifitseerimisega karistatakse järgmisi eksimusi:
1. trassi läbimisel transpordi kasutamine (v.a. kui on tegemist võistluse korraldajate poolt ettenähtud transpordiga)
2. trassil ja KP-des kõrvalise abi kasutamine
3. alkoholi ja narkootiliste ainete kasutamine
4. teiste võistkondadega ühinemine trassi läbimise lihtsustamiseks
5. kohtunike korraldustele mitte allumine
6. vahetada võistluse käigus trassil võistlejaid
7. lõkke tegemine (lubatud vaid kohtuniku poolt näidatud kohas)

Ajakirjanikel ja kaasaelajatel on keelatud:
1. kõrvalise abi osutamine välja arvatud hädavajalik esmaabi mistahes võistkonnale, millest tuleb koheselt informeerida võistluse korraldusmeeskonda
2. liikuda trassil oma transpordiga võistkondade abistamiseks (liikumine on koordineeritud ja korraldatud korraldajate poolt)
3. häirida võistkondade trassi läbimist või ülesannete täitmist
4. häirida staabi ja kohtunike tööd

Korraldusmeeskonnal on keelatud:
1. osutada kõrvalist abi, mis võib muuta võistluse seisu
2. mõningate võistkondade eelistamine ülesannete hindamisel ja protestide lahendamisel
3. avaldada võistkondade konfidentsiaalset materjali
4. mitte edastada vajalikku informatsiooni staapi

Kohustuslik varustus

Üksikvõitleja kohustuslik varustus (Punane Rada)
• kaks veekindlat kirjutusvahendit
• märkmik
• seljakott või rakmed
• Individuaalne esmaabi komplekt (MK1- rõhkside, zgutt, kolmnurkrätik ja juhend)
• laetud akuga mobiiltelefon (võistkonna peale vähemalt üks)
• Seljas matkariided või vorm
• Jalas matkasaapad või kummikud
• Nuga
• Tuletegemis vahendid
• Taskulamp või pealamp
• Kompass
• Vahetusriided
• Nähtavale kinnitatud helkur
• 3x toorest kanamuna

Üksikvõitleja varustus (roheline rada):
- Seljas matkariided või vorm
- Jalas matkajalatsid
- 2 veekindlat kirjutusvahendit
- märkmik - Seljakott või rakmed
- Esmaabi vahendid (vähemalt sidemerull)
- Laetud akuga mobiiltelefon (võistkonna peale vähemalt üks)
- Taskulamp
- Tuletegemis vahendid
- Kompass
- Vahetusriided
- Nähtavale kinnitatud helkur
- Alaealistel lapsevanema kirjalik luba võistlusel osalemiseks

Soovitav on kaasa võtta GPS seade koos tagavara patareidega.

Varustuse mass ja kogus ei ole piiratud, võistkonnal võib kaasas olla lisavarustust. Kohustuslik varustus peab olema võistlejal ja võistkonnal kaasas kogu võistluse aja. Varustuse kontrolli tehakse stardis, trassil ja võistluse lõpus.

Hindamine:
iga puuduv ese 5 kp. igal kontrollimisel. Startida ei lubata kui võistkond ei ole komplekteeritud, esmaabivahendid või töötav mobiiltelefon (kontrollitakse enne starti).