Teksti suurus:
A A A

Vändra Sprint 2016

16.02.2016
12.-13. veebruar toimus Vändra Sprint 2016. Peakorraldaja Kristo Sinivee sõnul oli mets väga märg ja raskesti läbitav. Keerulistest ilmaoludest hoolimata ei olnud sellel aastal ühtegi katkestajat.
Järjekorras 6. Vändra Sprint on taas läbi. Kuna metsaalused olid muutunud järvedeks, siis ei ohustanud võistlejaid seekord vastutegevus ja suurem osa liikumisest toimus mööda teed. Marsruudi valis iga võistkond ise ja läbis nii palju punkte, kui jõudis. Seekordsed ülesanded punktides olid: köierada, relvakompott, telgi püstitus, ALIAS, meditsiin, pioneer, seadusandlus, paadisõit mööda jõge, laskmine (õhupüss, ragulka, noolevise), auastmete tundmine, takistusrada, lennuki tegemine ja vise, meeskonna töö, side, köök (toiduained, tööriistad).

Punasel rajal ehk täiskasvanute rajal oli 4 võistkonda. Rajale mindi reedel kell 22:00 ja aega oli 24 tundi, läbiti umbes 60 km. Esimeseks tuli Kõrgema Sõjakooli võistkond, teiseks võistkond Tuulispask ja kolmandaks NKK KOOS. Pioneerid pidid seekord leppima neljanda kohaga.

Rohelisel rajal oli osalejaid rohkem ja võistlusest võttis osa 12 võistkonda. Noorte võistkondadest osutus parimaks võistkond AVE, teine oli TUVID ning kolmas Vandersellid.

Korraldajad tänavad abistajaid ja osalejaid ning ootavad kõiki tagasi järgmisel aastal.