Teksti suurus:
A A A

V. Kuke nimelisel laskevõistlusel jäi esikoht Pärnusse

25.08.2014
Autor: Kristjan Prii
/files/parnu/img/files/2__V_Kukke_laskevoistluse_juhend.pdfMöödunud pühapäeval aset leidnud Kaitseliidu Pärnumaa maleva Vladimir Kuke nimelisel laskevõistlusel osutusid täpsemateks Pärnu malevkonna kaitseliitlased. Individuaalselt sai parima tulemuse võitjameeskonda kuulunud vanemseersant Toomas Juksaar.
 
„Eks nii mulle kui meie võistkonnale tõi edu ikka stabiilsus,“ ütles peale võistlust vanemseersant Juksaar. „Alati ei pea minema püüdma maksimumi. Piisab ka sellest, kui kõik võistkonna liikmed lasevad stabiilselt üsna tipu lähedale,“ paljastas ta edu valemi, mis tõi võistkonnale ka mullusel jõukatsumisel esikoha.
Kikepera harjutusvälja Lutsu laskeväljal toimunud laskevõistlusel osales kokku seitse võistkonda Pärnumaa malevast, Eesti Reservohvitseride kogust ning erinevatest Soome reservväelaste ühendustest.
Tulemuste liitmisel saavutasid meeskondliku esikoha Pärnu malevkonna kaitseliitlased Korbe ja Kikepera malevkondade võistlejate ees. Samaaegselt Vladimir Kuke nimelise laskevõistlusega aset leidnud Eesti ja Soome reservväelaste omavahelises jõukatsumises jäid tänavu peale koduväljaku eelist nautinud laskurid.
Juba teist aastat toimunud jõukatsumisel võeti üksteiselt mõõtu kolmes laskeharjutuses: vabalt valitud asendist 300 meetri peale 2x10 lasku automaadist AK4 ning 50 meetri peale püstolkuulipildujast M45B. Lisaks pidid võistlejad tabama ka 300 meetri kaugusel asuvat märki kuulipildujast KSP-58.
„Võrreldes eelmise aastaga on meie lasketingimused kõvasti paranenud, mistõttu otsustasime võistluse formaati natuke muuta,“ selgitas Pärnumaa maleva relvur vanemseersant Rainer Ristimets, miks tänavune jõukatsumine sisaldas lisaks tavapärasele automaadiharjutusele ka püstolkuulipildujast ning kuulipildujast laskmist.
Tema sõnade kohaselt ei viidud muudatusi sisse pelgalt põnevuse kruvimiseks, vaid ka võistlejate oskuste proovile panekuks. „Erinevatest relvadest lastes ei sõltu tulemus ainult automaadi tundmisest, vaid üleüldisest laskeoskusest. Hea laskur võiks ikka osav olla erinevatel aladel,“ selgitas maleva relvur.
Ristimets lubas, et järgmisel aastal saab Vladimir Kuke nimeline laskevõistlus olema veel huvitavam. „Laias laastus jääb jõukatsumine küll samaks, kuid ilmselt lisame veel mõne harjutuse, et see põnevam oleks,“ rääkis ta.
Omaaegne laskesportlane Vladimir Kukk (1. V 1911 Riia – 11. I 1990 Luzern, Šveits) hakkas laskmist regulaarselt harrastama Kaitseliidu Pärnu malevas kirjutajana töötades. Kuulus 1939. aasta MM Eesti koondisse, mille kooseisus saavutas sõjapüssist laskmises meeskondliku pronksi.
II maailmasõja ajal sai ta Narva rindel haavata ja sattus Austriasse ning hiljem Šveitsi. Võistles 1947 Stockholmis MM-il. Osales aktiivselt Šveitsi spordielus, tuli 1947 väikepüssist püstiasendis laskmises Šveitsi meistriks. Oli Luzerni laskurklubi laekur. Võrkpallihuvilisena asutas Luzerni Volleyballi klubi ja oli selle esimene treener. 1953–73 Eesti Šveitsi Seltsi esimees.
V.Kukk'e laskevõistluse protokoll Lutsu laskeväljal 24.08.2014 (3 erinevat relva)