Teksti suurus:
A A A

Tänavusest riigikaitselaagrist võttis osa 108 noort

19.03.2014
Autor: Kristjan Prii
Esmaspäevast tänaseni viisid Pärnumaa maleva kaitseliitlased Potsepa karjääris läbi riigikaitselaagri maakonnakoolide õpilastele. Kohal oli 108 noort 8 erinevast haridusasutusest.
 
Riigikaitseõpetus ei kuulu üldhariduskooli kohustuslike õppeainete hulka, tegu on valikõppeainega. Sellest hoolimata ilmutab igal aastal palju noori vabatahtlikult huvi riigikaitseliste teadmiste omandamise vastu.
 
Oma olemuselt on riigikaitseõpetus on mitmetasandiline õppeaine, milles teoreetiline käsitlus tänapäevasest julgeoleku- ja kaitsepoliitikast ning kaitsejõudude ülesehitusest vaheldub praktilise ülevaatega relva- ja riviõppest, topograafiast ja esmaabist ning keskkonnakaitsest kaitsejõududes. Viimastele nende hulgast pöörataksegi just tähelepanu riigikaitselaagris.
 
Õpilased said tänavu laagris muuhulgas lasta automaati ja õhupüssi, tutvuda sõdurivarustuse ning selle kasutamisega, harjutada orienteerumist, ronida köitega puude latvades, võtta üksteiselt mõõtu takistusrajal ning pidada paintballi-lahingut.
 
„Ma usun, et noored jäid meie poolt korraldatud riigikaitselaagriga väga rahule,“ võttis laagri läbiviimise eest vastutanud Pärnumaa maleva väljaõppeülem major Lauri Larm kolm päeva kestnud ürituse kokku.


Pärnumaa malev on riigikaitselaagrite korraldamisel osalenud möödunud kümnendi keskpaigast saati. Selle aja jooksul on esmaseid riigikaitsealaseid teadmisi jagatud hinnanguliselt tuhandele noorele.