Teksti suurus:
A A A

Täna möödub 30 aastat Pärnumaa maleva taasloomisest

05.08.2020
1990. aasta 5. augustil kogunesid Pärnu kuursaali isamaaliselt meelestatud Eesti Vabariigi kodanikud, et taastada pärast 50-aastast pausi Pärnumaal ametlikult Kaitseliidu tegevus. Kokku kutsutud suurkogu raames kinnitati ära Pärnumaa ja Pärnu linna Kaitseliidu maleva põhikiri ning valiti malevapealikuks kunagine noorkotkas ja pataljon „Narva“ võitleja Lembit Mägedi. Malevapealiku abiks sai Hannes Toomsalu.
Toonaste sündmuste jäädvustamiseks avatakse täna kuursaali fassaadil asjakohane mälestustahvel, mis on Eesti Reservohvitseride Kogu Lääne osakonna tänukingitus Pärnumaa malevale. Tahvli valmistamise ja paigaldamise kulud kaetakse Pärnumaa reservohvitseride poolt annetustena kogutud vahendite arvelt. Pronksehisega mälestustahvli on valmistanud skulptor Ülo Kirt ja selle õnnistab Pärnumaa maleva kaplan reservkapten Eduard Kakko.
 
"Kaitseliit on läbi aegade olnud Eesti riigikaitse vundamendiks ja kasvulavaks ning sellest tõdemusest on ka kantud meie eriline tähelepanu organisatsioonile nii olulise tähtpäeva suhtes," sõnas Eesti Reservohvitseride Kogu Lääne osakonna esimees ja endine Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik reservmajor Mehis Born.