Teksti suurus:
A A A

Täna algab Jõgevamaal Admiral Pitka luurevõistlus

31.07.2018
Tänavusel rahvusvahelisel admiral Pitka luurevõistlusel läheb rajale 30 neljaliikmelist võistkonda üheteistkümnest riigist, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult üheksakümmend kilomeetrit.
Kaitseliidu Pärnumaa malevat esindavad admiral Pitka luurevõistlusel nooremleitnant Henri Noormets, nooremleitnant Kristo Pihlak, nooremleitnant Siim Vahkel ja lipnik Kristo Sinivee. Lisaks Pärnumaa malevale astuvad võistlustulle ka Tallinna, Järva, Jõgeva, Harju ja Rapla malevad. Rajale lähevad ka naiskodukaitsjad Võrumaa ringkonnast ja võistkonnad Scoutspataljonist, Vanglateenistusest ning Politsei- ja Piirivalveametist.

Välismaistest külalistest on kahe võistkonnaga esindatud Soome, Poola ja Taani ning ühe meeskonnaga USA, Leedu, Bosnia ja Herzegovina, Rootsi, Läti, Itaalia ja Suurbritannia riigikaitse organisatsioonid. Lisaks võistleb ka üks USA, Bosnia ja Herzegovina ning Eesti ühisvõistkond.

Võistluse avamine on täna, 31. juulil kell 10.00 Mustvees kultuurikeskuse kõrval. Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel kolmapäeval, 1. augustil kell 16.00-18.00 avatud kontrollpunktis Levala külas, Mustvee vallas, Jõgevamaal.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin.
 
Lisainfo võistluse kohta:
www.kaitseliit.ee/et/pitka
www.facebook.com/pitkachallenge

Foto: Eha Jakobson, Pitka 2017