Teksti suurus:
A A A

Tähistame Eesti Vabariigi aastapäeva teineteise tervist hoides

22.02.2021
Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamisega teeme Pärnumaal ja Pärnu linnas algust juba 23. veebruaril. Sellel päeval meenutame 23. veebruari olulisust Eesti iseseisvumisel ja seda, et pöördelised ajaloosündmused – nagu  Eesti omariikluse aluseks oleva manifesti trükkimine, selle esmakordne ette lugemine kui ka iseseisva Eesti esimene sõjapäevaparaad – toimusid just nimelt Pärnus. Sellepärast kutsuvad Pärnu linnavalitsus, linnavolikogu ning Kaitseliidu Pärnumaa malev pärnakaid üles heiskama riigilipud nii 23. kui 24. veebruaril. Teeme koos terve Pärnu sinimustvalgeks!
Seoses koroonaviiruse levikuga tähistasime Eesti riigi sünnipäeva sellel aastal teisiti! Tuletame meelde, et nakkuse leviku pidurdamiseks on Eestis rakendatud ajutised meetmed. Hoolime teineteisest ja järgime reegleid.

Jälgi 24. veebruari sündmusi sotsiaalmeediakanalites Sõdurileht ja Kaitseministeeriumi ning telekanalitest Eesti Televisioon ja ETV+.

Pärnumaa maleva kaitseliitlased tähistavad Eesti Vabariigi 103. aastapäeva järgmiselt:
  • 23. veebruaril kell 10.30 asetatakse pärjad Tahkuranna Konstantin Pätsi ausamba jalamile;
  • 23. veebruaril kell 12 asetatakse pärjad Pärnu Alevi kalmistul Vabadussõja mälestussamba jalamile;
  • 23. veebruaril orienteeruvalt kell 12.30 asetatakse pärjad Pärnu Vabaduse pargis II maailmasõjas Eesti riikliku iseseisvuse taastamise eest võidelnute mälestusmärgi jalamile;
  • 24. veebruaril kell 10 asetatakse pärjad Vändra, Audru ja Kilingi-Nõmme Vabadussõja mälestussammaste jalamitele;
  • 24. veebruaril orienteeruvalt kell 11 asetatakse pärjad Tihemetsas Punapargi lahingu mälestusmärgi jalamile.24. veebruaril kell 13.30 asetatakse pärjad Pärnu-Jaagupi Vabadussõja mälestussamba jalamile.