Teksti suurus:
A A A

Taasasutati Pärnu jaoskond

11.06.2015
Pärnumaa ringkonnal on alates tänasest lisaks Saarde jaoskonnale olemas ka Pärnu jaoskond, mille asutamiskoosolek peeti 5. juunil ringkonna taasasutamise sünnipäeval.
Jaoskonna juhatuse liikmeteks valiti Eve Köök, Kaire Nõmm ja Margit Veltson ning asendusliikmeks Tiina Kadak. Jaoskonna esinaiseks valiti Karmen Vesselov, aseesinaiseks Maie Pitsal.
1998. aastal avaldasid 6 naist soovi moodustada omaette jaoskond ja aastaid Pärnu linna jaoskonnana ka tegutseti. Mingil hetkel ettevõtmine soikus ja hääbus ka tegevus. Kahjuks arhiivist otsides, ei õnnestunud leida käskkirja, millega oleks jaoskonna loomine olnud kinnitatud, seega ei saanud me hääbunud jaoskonna tegevust taasta, vaid pidime selle uuesti looma.
Jaoskonnad on ringkonna allüksused. Jaoskondade eesmärk on see, et Naiskodukaitse jõuaks liikmetele lähemale ja liikmete häält oleks rohkem kuulda. Kuigi Pärnumaa on seni saanud kenasti hakkama ka väikese ringkonnana, on liikmete arv kasvanud ja nii oli ka siin vaja tekitada juurde vahetasandeid, et paremini suhelda ja igaühega rohkem arvestada. Pärnu jaoskond on maikuus loodud Saarde jaoskonna kõrval teine tegevust alustav allüksus.
1938. aastal oli üksnes Pärnu linna põhiselt loodud Pärnu ringkond, mis omakorda jagunes 7 jaoskonnaks - I, II, II, Papiniidu, Raeküla, Rääma ja Ülejõe. Meil on, kuhu edasi püüelda.