Teksti suurus:
A A A

Sügisene reservõppekogunemine ja õppus ORKAAN XV

03.07.2020
Nii mõnigi kaitseliitlane on saanud kutse sügisesele reservõppekogunemisele. Mitmetel ootab kutse saamine veel ees. Põhjus peitub faktides, et eriolukorrast tingituna jäi kaitseliitlastel ära õppus KEVADTORM 2020 ja juba aastaid on Lääne maakaitseringkonnas korraldatud sügiseti õppust ORKAAN. Nende kahe teguri tulemuseks on sügisene reservõppekogunemine ja õppus ORKAAN XV, mis sel aastal toimub tavapärasest varem, 18-22 novembril.
ORKAAN saab sellel aastal suurem kui kunagi varem. Tegevused toimuvad üle terve Lääne-Eesti ning kaasatud on Kirde- ja Põhja maakaitseringkonnad, õhuvägi ning merevägi. „Kevadel toimuma pidanud reservõppekogunemine Lääne maakaitseringkonna kaitseliitlastele jäi ära, aga soodsate tegurite koosmõjul õnnestus meil kaks õppust ühendada ning tulemuseks on suurejooneline reservõppekogunemine ja õppus ORKAAN XV,“ sõnas Lääne maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur. „Meil avaneb võimalus kevadeks planeeritud õppe-eesmärke rakendada ORKAANIL ja sedasi Lääne maakaitseringkonna õppetsükli ühele peatükile loogiline joon alla tõmmata,“ lisas Lippur.
 
Kaitseliitlaste jaoks ei muutu palju, õppus ORKAAN tuleb ja Lääne maakaitseringkonna kaitseliitlased õppusel osaleda saavad. Seekord toimub ORKAAN lihtsalt reservõppekogunemisena ja veel võimsamana. Erinevalt n.ö. tavalisest ORKAANIST saavad sel aastal õppusele tulekuks malevapealiku kutsed ka need lahingüksustesse kuuluvad kaitseliitlased, kellele kaitsevägi kutset ei saada.


Foto: Margit Kaur