Teksti suurus:
A A A

Sookoll 2021 võitja selgunud

25.10.2021
Möödunud reedel anti Vändra pargis start jaopatrullvõistlusele Sookoll 2021. Võistlustulle astusid 2 võistkonda Pärnumaa malevast, 2 võistkonda Kuperjanovi jalaväepataljonist ja Läti vabatahtliku riigikaitse organisatsiooni Zemessardze esindus. Pooleteise ööpäev jooksul läbisid võistlejad linnulennult 50 kilomeetrit ja lahendasid jao koostööd proovile panevaid ülesandeid.
Pühapäeva ennelõunal jõudis finišisse 5 meeskonnast 4. Sookolli 1. koha viis seekord koju võistkond Kuperjanov 1, koosseisus Andree Porila, Kevin Toom, Rasmus Luik, Remy Rõbakov, Joonas-Dein Plakso, Kenert Vahtre, Joonas Jurs ja Talis Marja, meeskonda esindas Siim Vahkel. 2. koht jäi Pärnumaa malevasse ja 3. koht läks lõunanaabritele Zemessardze 27. pataljonist.

Korraldaja Kristo Sinivee sõnul jooksis võistlus suures pildis plaanipäraselt. „Kindlasti oli õpikohti, mida järgminekord on võimalik veel paremini teha, aga võistlejad said oma ülesannetega kenasti hakkama ja Sookoll 2021 täitis oma eesmärki,“ lausus Sinivee.

Sookoll on Pärnumaa maleva korraldatav jaopatrullvõistlus ja võistkonna suuruse poolest ainulaadne Eestis. Sõjalis-sportlikus mõõduvõtus võrdlevad 8-liikmelised üksused oma võimekust ja füüsilist vormi. Vaenlase poolt kontrollitud maa-alal tuleb võistlejatel liikuda kontrollpunktist kontrollpunkti, et lahendada erinevatel teemadel püstitatud ülesandeid.  Võistluse eesmärk on ühtlustada jagude väljaõpet ja kontrollida erinevate allüksuste teadmisi.