Teksti suurus:
A A A

Selleaastane admiral Pitka luurevõistlus sai otsa

08.08.2016
06. augustil lõppes Raplas selleaastane admiral Pitka luurevõistlus. Pärnumaa maleval õnnestus, 17-ne lõpetanud võistkonna hulgast, välja võidelda tubli 4. koht. Luurevõistluse võitis Tartu maleva meeskond, teiseks tuli Scoutpataljoni I ja kolmandaks Soome II võistkond.
Hoolimata lõhkistest küünarnukkidest, teibitud põlvedest ja ville täis jalgadest oli veel eelviimasel võistluspäeval, külalistele avatud kontrollpunktis, meie maleva meeskond väga võistlusjõuline. Õnneks jagus seda jõudu võistluste lõpuni.

Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel pidid neljaliikmelised võistkonnad 2.-6. augustini läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid.