Teksti suurus:
A A A

Selgusid tänavused võidupüha tuletoojad Pärnumaal

31.05.2018
Kaitseliidu Pärnumaa malev valis võidutule toojateks Rait Vaeno, Karme Tammisti, Karl Mumme ja Anet Kesküla.
Kaitseliidu Pärnu malevkonna liige Rait Vaeno on teenekas kaitseliitlane, kes organisatsiooniga seotud juba veerand sajandit, selle taastamisest alates. Ta on pikka aega tegutsenud noortejuhina ning andnud suure panuse maleva ajaloo kogumisse.
 
Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna liige Karme Tammist tegutseb aktiivselt noortejuhina ning täidab Kaitseliidu ülesandeid staabiassistendina. Karme on Saarde jaoskonna juhatuse liige ja aitab oma aktiivse tegutsemisega kodukoha elanike ohutust ja kaitsetahet suurendada.
 
Pärnumaa ringkonna kodutütar Anet Kesküla paistab silma oma spordisaavutustega. Ta on kodutütarde Ursa Majori rühmast ning osalenud edukalt võistlustel nii Eestis kui välismaal. Aneti kohta öeldakse, et ta on hingega kodutütar.
 
Noorte Kotkaste Pärnumaa maleva tuletoojaks valitud Karl Mumme tegutseb Audru rühmas. Ta on igas vallas tubli osaleja. Spordisaavutuste kõrval näitab ka teistel aladel nutikust ning jõuab kõige muu kõrval teha bändi ja mängida pilli.
 
Võidupüha paraad toimub laupäeval, 23. juunil Tallinna lauluväljakul. Pärnus tähistatakse võidupüha Rüütli platsil. Kell 13 algaval maakaitsepäeval tutvustavad oma tegemisi ja tehnikat kaitseliitlased, kaitseväelased, naiskodukaitsjad, noorkotkad, kodutütred, päästjad ja politseinikud. Päeva lõpetab 15:30 võidutule jõudmine Pärnusse ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva pidulik rivistus. Igal soovijal on võimalik kaasa võtta küünal või tõrvik ja viia killuke võidutulest koju, et sellega süüdata oma jaanilõke.


Tekst: Karmen Vesselov