Teksti suurus:
A A A

Rühmaülema kursuse 2. nädalavahetus viidi läbi Pärnus

26.02.2021
Kaitseliidu kooli rühmaülemate hajutatud kursuse 2. nädalavahetus viidi läbi Pärnumaa malevas. 19. kuni 21. veebruarini toimunud tsükli teemaks oli vastase õpe. Tulevastele rühmaülematele tutvustati meie vastasvõistkonna peamisi struktuure ning taktikaid pealetungilahingutes ja hõivatud aladel. Lisaks räägiti vastase väljaõppest ja lähiajaloos toiminud kampaaniate õppetundidest Tšetšeenias, Gruusias, Ukrainas ja Mägi-Karabahhis. Käsitleti ka analüüsitehnikaid maastiku ja keskkonna mõjude hindamiseks.
Nõudmised rühmaülematele on kõrged, sest hajutatud lahingutegevuse olukorras peavad teadmised vastasest olema heal tasemel. Tulevased pealikud peavad langetama vastutusrikkaid otsuseid, mis koondatud lahingutegevuse käigus on kompanii- või pataljoniülemate kompetents. Nädalavahetuse jooksul tõdeti, et eeltöö ja vastase tundmaõppimine rahuajal on oluline eeldus eduks sõjaajal.

Matemaatiline jõudude võrdlus on ainult pool rehkendust. Oma koduümbruse maastikuliste iseärasuste tundmine, kohalikul tasandil võtmemängijate teadmine ja vastase võimaluste õige hindamine võib anda meile olulise eelise.


Foto: Margit Kaur „Orkaan XIII“