Teksti suurus:
A A A

Ringkonna staabid harjutasid Hiiumaal

15.02.2023
Lääne maakaitseringkonna malevate staapide kaitseliitlased kogunesid nädalavahetusel õppusele Hiiumaale.
Lääne maakaitseringkonna malevate staapide kaitseliitlased kogunesid nädalavahetusel õppusele Hiiumaale.
Maakaitseringkonna ülema kolonelleitnant Tõnu Miili sõnul olid staabiharjutuse õpieesmärgid seatud eelmisel aastal saadud tagasiside järgi. Nii lihvisidki malevate staapide koosseisud otsuse vastuvõtmise protsessi ning harjutasid omavahelist infovahetust ja koostööd.

Kohtumise raames tutvustati ka ringkonna aastakäsku. Esmakordselt on ringkonnal ülesanne viia läbi väljaõpe Kaitseliitu mitte kuuluvatele reservväelastele, kes on määratud oma kodukohta kaitsma. See on maakaitseringkonna ülema sõnul üks käesoleva aasta raskuspunkte. Teise suunana tõi kolonelleitnant Miil välja selle, et kuna suurõppuse Kevadtorm kese liigub 2024. aastaks Lääne-Eestisse, peab tänavune väljaõpe valmistama ringkonda ja selle malevaid just selleks.

Staabiõppust külastas ka Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem, kes rõhutas sõduri baasoskuste ja väikeüksuste taktikalistie oskuste olulisust. Herem sõnas, et heade tulemusteni viib pidev harjutamine ning et tegelikult on väheste vahenditega võimalik palju saavutada. Ka väikeüksuste väljaõppesse ei pea tema hinnangul alati kaasama erialainstruktoreid, tavapärase jao taseme drillid võib läbi viia iga tubli jaoülem.