Teksti suurus:
A A A

Riigikaitseõpilased omandasid Pärnumaal sõdurioskuseid

13.05.2022
Möödunud nädalal kogunes üle 200 riigikaitseõpetuse ainet õppivat koolinoort Pärnusse, et osaleda kolm päeva kestvas riigikaitselaagris.
Riigikaitse õpetus valikainena annab noortele teoreetilised teadmised riigikaitse ülesehitusest, kaitseväe ja Kaitseliidu juhtimisest, relvastuse arengutest, kodanikukaitse temaatikast ja esmaabi osutamisest. Möödunud nädalal Pärnumaal toimunud laagris said Pärnu- ja Harjumaa koolide õpilased aga omandada ja kinnistada praktilisi oskuseid ja teadmisi.
Neljapäeva hommikust laupäeva pärastlõunani kestnud riigikaitselaagris prooviti muuhulgas sõduritelkide püstitamist ja nendes ööbimist, tutvuti erineva sõdurivarustusega, harjutati instruktorite käe all enese maskeerimist ja varjatud liikumist looduses. Samuti korraldati noortele orienteerumisharjutus ning laagrit külastasid  koerajuht koos koeraga maksu- ja tolliametist, kes tutvustasid õpilastele lähemalt oma igapäevatööd. Muidugi külastati lasketiiru, kus paljud noored said esimest korda käe valgeks päris tulirelvast laskmises.
Riigikaitselaagri korraldas Kaitseliidu Pärnumaa malev koostöös osalevate koolide riigikaitseõpetajatega ning eri ametkondade instruktoritega.