Teksti suurus:
A A A

Reservõppekogunemine toob Lääne-Eesti kaitseliitlased Pärnumaale

12.10.2015
Autor: Karri Kaas
Tänasest pühapäevani võib Pärnumaa metsades jälle ringi liikumas näha suuremat hulka kaitseliitlasi, sest käimas on Lääne-Eesti malevate reservõppekogunemine.

Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miili sõnul on reservõppekogunemise näol tegemist ettevalmistusega järgmisteks suuremateks üritusteks, mis Lääne-Eesti malevaid lähimal ajal ees ootavad.

„Juba detsembri alguses toimub Pärnus Lääne-Eesti malevate ühisõppus „Orkaan“, kuhu on oodata pea tuhat kakssada kaitseliitlast, kaitseväelast ning liitlaste sõdurit,“ ütles kolonelleitnant Miil.

„Peale selle annab reservõppekogunemine ka hea võimaluse juba praegu valmistuda 2016. aasta kevadel aset leidva õppuse „Läänetorm“ edukaks läbimiseks kuni pataljoni suuruse üksusega,“ sõnas malevapealik.

Käimasoleva reservõppekogunemise fookuses on staapide kokkuharjutamine, üksuste juhtkondade ning erialaspetsialistide täiendõpe. Samuti ka juba varem omandatud teadmiste ja oskuste meeldetuletamine.

Väljaõppest võtavad osa Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva staabid ning jalaväekompaniide juhtkonnad, kokku pea kakssada meest ja naist. Esialgu tegutsetakse oma kodumaakondades, hiljem liigutakse juba Pärnumaale.

Lisaks toetatakse reservõppekogunemise raames oma üksusega ka Kaitseliidu kooli tasemekursuste lõpuharjutust „Kotkalend“ Raplamaal.