Teksti suurus:
A A A

Rannakaitsjad õppisid linnalahingut

05.03.2014
Möödunud nädalavahetusel viis Soontagana malevkonna rannakaitserühm endises Nõukogude Armee linnakus Eametsas läbi linnalahinguharjutuse.
Õppuse käigus tutvustati kaitseliitlastele tiheasustusega piirkondades sõjapidamise põhitõdesid, mille hulka kuuluvad muuhulgas liikumine hoonestatud alal, nurkade avamine, avadest möödumine, hoonetele lähenemine ja sisenemine ning ruumide puhastamine.
Loomulikult ei unustatud ära ka põhiliste sõdurioskuste naga relvade käsitlemine ja käe märgid üle kordamist.
„Võttes arvesse meie kasutuses olnud piiratud aega ja vahendeid, saime me hästi hakkama,“ ütles Pärnumaa maleva nooreminstruktor Vello Selter ning lisas, et eesmärk, mis oli õppusele seatud, sai ka täidetud.
Vanemseersant Selteri sõnade kohaselt ei jää antud linnalahinguharjutus rannakaitserühmale sugugi viimaseks.
„Tulevikus on kavas korraldada see juba Pärnu linna sees, viia tuua tänavale ning lasta neil ringi liikuda ka pimedal ajal,“ rääkis Selter ning märkis, et just selline õppuse viimine autentsesse keskkonda annab kaitseliitlastele päriselt aimu, milline võib olla lahingutegevus hoonestatud alal.
„Ma olen kindel, et see annab neile märksa parema pildi ette, kui ainult kuskil vanades varemetes ringi trampimine,“ lisas ta.
Rannakaitserühm kuulub Soontagana malevkonda ning praegu juhib seda lipnik Jaanus Ots.