Teksti suurus:
A A A

Rannakaitse pani uued paadid õppusel proovile

02.06.2022
Pärnumaa maleva rannakaitse üksus tegi suure sammu enda võimekuse parandamiseks - teoks sai üksuse esimene paadiõppus päris oma ujuvvahenditel.
Rannakaitse üksuse asutaja ja eestvedaja Jaanus Ots ütles, et üksus on oma aluseid oodanud juba kümme aastat ning lõpuks need ka saadi. Nüüd on vabatahtlikel olemas terve hulk ilmastikukindlaid ja võimekaid mootorpaate, mis täiendavad oluliselt rannakaitseüksuse võimekust.

Uued paadid leidsid kohe ka rakendust ning äsja peetigi Pärnus maha esimene paadiõppus päris oma ujuvvahenditel. Paarkümmend rannakaitsjat – nii üsna värsked kaitseliitlased kui juba kogenumad riigikaitsjad - said asjatundlike instruktorite käe all meresõidust hulganisti teoreetilisi teadmisi kui praktilisi kogemusi.

Muuhulgas õpiti üldisemat meresõidu teooriat, mille käigus räägiti nii meresõidu heast tavast, paatide juhtimisest, varustusest kui aluste ülevaatusest ja hooldusest. Uued teadmised rakendati kohe ka praktikas ning proovitud sai paatide veeskamist, sõidu- ja manööverharjutusi, sildumist ja paatide väljavõtmist.

Otsa sõnutsi hakkavad uued alused omajagu rakendust leidma ning juba planeeritakse järgmiseid väljaõppeüritusi. Lisaks sõjalise väljaõppe toetamisele rõhutas Ots aluste olulisust ka rahuajal esineda võivate kriiside lahendamisel.

Näiteks on Pärnus ja Pärnumaal mitmeid üleujutusohtlikke piirkondi. Üleujutuse korral ongi Kaitseliidul nüüd märksa parem võimekus näiteks tsiviilelanikkonna evakueerimisel toetamiseks.