Teksti suurus:
A A A

Pitka luurevõistlust juhib Pärnumaa maleva võistkond

06.08.2015
Autor: Eha Jakobson
Rahvusvahelist admiral Pitka luurevõistlust juhib peale teist päeva Kaitseliidu Pärnumaa maleva II võistkond Tallinna maleva Kalevi malevkonna võistkonna ja Tartu maleva II võistkonna ees.

Praeguseks on läbitud 5 kontrollpunkti, kus hinnati tehnika tundmist, meditsiiniülesande lahendamist, miinivälja läbimist ja kahte laskeharjutust. Praegu viibivad võistkonnad luureülesandel, mis võib anda kaaluka osa võistluse punktiarvestuses.
 
Parim välisvõistkond on hetkel Soome II meeskond, kes asub 11. kohal. Naiskodukaitse esindajad on tublil 12. kohal. Katkestanud on praegu vaid üks – Vanglateenistuse II võistkond.
 
Võistlusel osaleb 24 võistkonda, kellest 8 on pärit raja tagant. Väliskülalistest võtab patrullretkest osa kaks Ameerika, kaks Soome, üks Taani, üks Rootsi, üks Norra ja üks Läti võistkond. Samuti on võistlusel oma naiskonnaga esindatud ka Naiskodukaitse.
 
Pealtvaatajad saavad võistlejaid tegutsemas näha reedel, 7. augustil avatud kontrollpunktis Rõuge Ööbikorus, kus on üles seatud takistusrada, ja laupäeval, 8. augusti hommikul Tamula järve ääres lõppeval võistluse lõpujooksul
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist.  Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.