Teksti suurus:
A A A

Pärnumaal toimus jao kontrollõppus Sookoll

12.09.2022
Nädalavahetusel toimus Kaitseliidu Pärnumaa maleva jao kontrollõppus Sookoll. 
Reede hilisõhtul startis võistlusele ligi 40 võistlejat neljas jaosuuruses meeskonnas. Neid ootas rajal 17 ülesannet. 
Traditsioonilise auhinna, esikohasaapaga, sai pühapäeva pärastlõunal finišis poseerida seekord prantslaste võistkond Loups (Hundid), kes saavutas parima tulemuse kuuel alal. Ka teine koht läks Prantsusmaale, sedakorda Hiboux’ (Öökullide) tiimile. Mõlemad alpiküttide üksused paiknevad Tapal eFP lahinggrupis. Rebimine teisele kohale oli tihe, kolmandaks tulnud Pärnumaa maleva Kikepera malevkonda esindanud jagu kaotas neile lõpus ainult 0,58 punktiga. Neljandale kohale jäid Läti Zemessardze 27. KB võitlejad.
Sookolli võistluse formaadis tehti tänavu oluline muudatus. Kui tavaliselt on taolistel sõjalis-sportlikel võistlustel olnud ülisuur tähtsus vastupidavusel, siis seekord osalejad füüsilise kurnatuse üle kaevata ei saanud. Punktide vahel liiguti autodega, ühtegi katkestajat ei olnud ning tulemuse pani paika jalaväelase põhioskuste tundmine. Uuenduse eesmärk oligi anda suurem kaal just oskustele, et õppustel kokkuharjutanud üksus saaks vilumust ja koostööd proovile panna. 
Võistlusel osalenud võtsid muudatuse hästi vastu. Nad hindasid kõrgelt unikaalset võimalust just terve jaoga võistlema tulla ja panna enam tähelepanu ülesannete sooritusele, mitte jõuvarude säästmisele. Võistluse korraldajad Pärnumaa malevast ja sealsest Korbe malevkonnast jäid samuti toimunuga rahule ning soovivad tänada kõiki osalejaid, omavalitsusi, maaomanikke ja eriti ülesannete läbiviijaid. Samas tegi neid veidi nukraks osalejate nappus, kuid nad loodavad, et kui info teistmoodi võistlusest ja võimalusest jõuab nende jagudeni, kes seekord ei saanud osaleda, on järgmisel korral konkurents tihedam.

Sookolli ülesanded olid:
Käsu andmine, takistusriba, veoauto ratta vahetus, keemiarünnak, jao kiirrünnak, miinivälja ettevalmistamine, takistuste ületamine, linnalahing, esmaabi, vastase tundmine, varitsus, side, laskmine, luureülesanne ning lõpuks mitmest ülesandest koosnenud lõpujooks.