Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa noorkotkad ja kodutütred elavad nüüd Potsepal

21.07.2017
Alates kolmapäevast on 200 noore inimese koduks Potsepa karjääri ümbrus. Käimas on Pärnumaa Kodutütarde ja Noorte Kotkaste maakonnalaager. Noortele õpetatakse erinevaid teadmisi looduses hakkama saamiseks ja mitmed koostööpartnerid on tulnud tutvustama oma tegemisi. Naeratust laste näol varjutab vaid öisest luuremängust napiks jäänud uneaeg. Lisaks Pärnumaa noortele on ligemale 20 külalist Narva Keelte Lütseumist.
Päevakava on tihe ja külalisi käib palju. Lisaks erinevatele töötubadele, kus õpetati tundma looduses söödavaid taimi, valmistama vibu, kivi abil tuld tegema ja kohvi jahvatama, külastasid neljapäeval laagrit Briti sõdurid. Kuueliikmeline üksus rääkis, miks nad Eestis on, millega nad siin tegelevad ning tutvustasid oma varustust. Iga laagriline sai brittide kaasavõetud varustuselemente soovikorral katsuda ja selgagi proovida. Sõdurid jäid noorte vastuvõtuga rahule ja loodavad, et saavad Pärnumaale tagasigi tulla.

Reedel külastasid laagrit Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ja Pernova Loodusmaja esindajad. Toimusid jutunurgad ja töötoad, kus laagrilised said uusi oskusi ning korrati üle ka juba tuttavad teadmised.

Kui hakkasin laagri külastamisele tagasi mõtlema avastasin, et ei näinud territooriumil kordagi tavalist laste esmaabivahendit, nuditelefoni. Järelikult saab huvitav olla ka ilma internetita või oli lihtsalt elekter otsas.