Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa maleva pealiku tervitus

20.12.2019
Need on minu teised jõulud ühes Kaitseliidu Pärnumaa malevaga. See aasta on läinud kiiresti, huvitavalt ja tegusalt. Möödunud aastal soovisin, et mul oleks võimalik kohtuda paljude Pärnumaa maleva vabatahtlike kaitseliitlastega. See võimalus avanes ja pean tunnistama, et mul on hea meel olla Pärnumaa maleva pealik.
Aasta 2019 on olnud mitmekesine. Õppused rühmadele, kompaniidele, staabile. Noorkotkaste ning kodutütarde koondused ja laagrid. Naiskodukaitse astus sammu edasi elanikkonnakaitse valdkonnas ja viidi koos politseiga läbi evakuatsiooniõppus. Lääne maakaitseringkonna üksused andsid oma panuse õppuse Tractable õnnestumisesse. Tegemist oli üle-euroopalise operatsiooniga ja me saime tõestada liitlastele, et oleme usaldusväärsed partnerid. Ning loomulikult Orkaan – oodatuim õppus Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne malevas.
 
Peagi saabuv aasta saab olema vähemalt sama tegus. Tõenäoliselt enim väljakutseid pakub Kevadtorm 2020. Kevadtormil on igal Pärnumaa maleva kaitseliitlasel võimalik anda oma panus ja taaskord saame partneritele näidata oma innukust ning tutvustada vabatahtlikkuse jõudu.
 
Ma soovin häid pühi kõigile kaitseliitlastele, meie peredele, koostööpartneritele ja igale Pärnumaa elanikule!
 
Kaunist jõuluaega ja edukat uut aastat!


Kolonelleitnant Rasmus Lippur
Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik