Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa maleva lipp anti täna kolonelleitnant Tõnu Miili hoida

06.01.2021
Täna, 6. jaanuaril andis Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi Pärnumaa maleva lipu üle uuele pealikule. Pärnumaa malevat hakkab alates 10. jaanuarist juhtima kolonelleitnant Tõnu Miil. 2018. aasta detsembrist malevapealikuna teenistuses olnud kolonelleitnant Rasmus Lippur asub õppima Balti Kaitsekolledžisse.
„Olen uhkusega olnud Pärnumaa maleva pealik, rõõm on teha koostööd motiveeritud ja teotahteliste vabatahtlikega,“ sõnas kolonelleitnant Rasmus Lippur ning lisas, et tal on hea meel anda tegusa ja toimiva maleva juhtimine üle kolonelleitnant Tõnu Miilile.
 
„2011. aastast olen olnud Pärnumaa maleva Kikepera malevkonna liige ning seda suurem on au asuda taas juhtima kodumalevat,“ lausus kolonelleitnant Tõnu Miil. „Olen Pärnumaa maleva tegemistele elanud kaasa ka kaitseväes oleku ajal ja seega ei pea alustama maleva juhtimist tühjalt lehelt,“ lisas peagi alustav malevapealik.
 
Pärnumaalt pärit kolonelleitnant Tõnu Miil on teeninud kaitseväes Pärnu üksik-jalaväepataljonis, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis, Lääne kaitseringkonna staabis ning Kaitseliidu peastaabis. 2014. aasta algusest kuni 2018. aasta esimeste päevadeni juhtis Tõnu Miil Pärnumaa malevat ning peale õpinguid Balti Kaitsekolledžis jätkas teenistust kaitseväe peastaabis. 2020. aastal naasis kolonelleitnant Tõnu Miil Kaitseliidu peastaapi ja 10. jaanuarist asub juhtima Pärnumaa malevat.


Foto: Karri Kaas