Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malev tunnustas oma 100. aastapäeva puhul hakkajaid kaitseliitlasi

10.11.2018
Juba homme, 11. novembril, tähistab Kaitseliit oma 100. aastapäeva. Ühes Kaitseliiduga jõuab samasse ikka ka Pärnumaa malev. Pärnumaa maleva pealiku ülesandeid täitev major Kristian Kivimäe kutsus sel puhul Pärnu raekoja saali aasta jooksul enim silmapaistnud kaitseliitlased.
„Mille poolest on eriline see viimane sajand?“ küsis major Kivimäe oma avakõnes.“Ma arvan, et eestlaste jaoks teeb selle sajandi eriliseks sündmusterohkus: Eesti Vabariigi iseseisvumine, Vabadussõda, kaks maailmasõda, okupatsioon ning taasiseseisvumine. Viimasele sajale aastale on oma kustumatu pitseri vajutanud ka Kaitseliit. See on organisatsioon, mis seob kõiki neid kellele on kallis meie rahva vabadus, riigi sõltumatus ja iseseisvus,“ vastas Kristian Kivimäe püstitatud küsimusele.

Suurema külaliskonnaga tähistab Pärnumaa malev oma 100. aastapäeva peale Lääne maakaitseringkonna suurõppust Orkaan XIII. 8. detsembril aset leidvale pidustusele on oodatud kõik malevlased. Täpsem teave ja registreerimise kord avaldatakse lähiajal.