Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malev saab täna 102 aastaseks

11.11.2020
Kaitseliit ja Pärnumaa malev tähistavad 11. novembril oma 102. aastapäeva. Malevapealik kutsus tänavu enim silma paistnud kaitseliitlased Pärnu Iseseisvuse väljakule pidulikule rivistusele, et üle anda tunnustused.
„Lisaks tavapärasele väljaõppele on Pärnumaa maleva kaitseliitlased sellel aastal võtnud osa võitlusest koroonaviirusega. See on olnud proovikiviks meie koostööle teiste organisatsioonidega ja mul on hea meel, et see koostöö on sujunud hästi,“ sõnas Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur.

„Sellel aastal jätab Pärnumaa malev suuremad aastalõpu pidustused ära. Ikka selleks, et püsida terved ja vajadusel olla valmis toetama abivajajaid. Kuid täna me tähistame uhkelt Pärnumaa maleva 102. aastapäeva!“ lisas malevapealik.

Maailmasõja lõpuga 11. novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka. Pärnumaal ja Pärnu linnas määras keskjuhatus ülemaks endise Pärnu Eesti pataljoni eestvedaja staabikapten Felix Tannebaumi. Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur.