Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malev külastas lahingumoonatootjat Nitrotol

30.06.2021
Poolteist aastat tagasi sai alguse koostöö Kaitseliidu Pärnumaa maleva ja OÜ Nitrotoli vahel. Pärnus lahingumoonatootmisega tegutsev ettevõte vajas abistavat kätt toodete sertifitseerimiseks vajalike lõhkamistööde läbiviimiseks. Miinidele seatud tingimustele vastavuse katsetamise käigus pandi proovile lõhkekehade külma ja kuuma taluvus ning vastupidavus Eesti kliimale.
Eduka testimisfaasi lõpu tähistamiseks ja hea koostöö märgiks kutsus juunikuu viimasel päeval Nitrotoli juhatuse liige Kristo Kirs Pärnumaa maleva esinduse Kase tänava tootmisüksusesse. Peale tutvustavat ringkäiku tegi ettevõtte juht Pärnumaa malevale kingituse – väljaõppe läbiviimiseks vajalikud suund- ja tankitõrjemiinide mulaažid.
 
„Kaitseliidu Pärnumaa maleval on hea meel olla osaline, läbi Nitrotoli tegevuse toetamise, Eesti kaitsejõududele uute ja paremate lahenduste väljatöötamises,“ sõnas Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil. „See projekt on hea näide tsiviilsektori ja riigikaitseorganisatsiooni koostööst ja ühisest soovist meie kodu ehk Eesti riigi kaitsesse panustada,“ lisas Tõnu Miil.
 
Koostöö tulemusena on Pärnumaa maleval parem arusaamine, kuidas uued kaitsetööstuse tooted turule jõuavad. Lisaks on meil võimalus anda sisend toodete kasutajasõbralikumaks disainimiseks ning samuti saavad instruktorid juurde praktilist lõhkamiskogemust.