Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malev kolib Eametsa linnakusse

19.08.2021
Täna andis kaitseväe toetuse väejuhatus Eametsa taristu Kaitseliidule üle. Mõne nädalaga asub toetuse väejuhatuse staap ümber Paldiski linnakusse ning Pärnumaa malev liigub kesklinna ajaloolisest ent kitsaks jäänud staabihoonest tänapäevastele nõudmistele vastavasse Eametsa linnakusse.
„Meil on hea meel anda Kaitseliidule üle Eametsa taristu – see linnak, mis on olnud meile heaks baasiks ning saanud staabina koduseks kõigile meie üksuse inimestele,“ sõnas üleandmise tseremoonial toetuse väejuhatuse ülem kolonel Toomas Susi.

Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miili sõnul on Eametsa linnak käesoleval ajal just see, mida malev vajab – piisavalt ruumi ja kesklinna tiheasustusest kõrval. „Ajalooline Pärnumaa maleva staabihoone Pikal tänaval jääb endiselt Kaitseliidu kasutusse. Sinna jäävad maleva esindusruumid ning oma kodu saavad ka Pärnu malevkond ja naiskodukaitsjad. Ka noorkotkad ja kodutütred saavad oma uue staabi just Pika tänava hoonesse,“ lisas Tõnu Miil. Noortetööks on kesklinna maja  kindlasti parim – parim ligipääsetavus ja paljude Pärnu koolide lähedus.

Alates 6. septembrist saavad Pärnumaa maleva kaitseliitlased külastada Pärnumaa maleva staapi juba Eametsa linnakus.