Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa malev käis Riias paraadil

22.08.2016
23. augustil saab Läti vabatahtlik riigikaitse organisatsioon Zemessardze 25 aastaseks. Seda sündmust tähistati 20. augustil, Eesti Vabariigi Taasiseseisvumispäval, kell 11.00 Riia Vabaduse väljakul paraadiga. Paraadil osalesid lisaks Läti vabatahtlikele riigikaitsjatele ka Kaitseliidu Pärnumaa maleva ja Leedu vabatahtliku riigikaitse organisatsiooni KASP allüksused.
Lisaks paraadile jagus päeva mitmeid üritusi. Tutvustati relvastust ja esinesid orkestrid. Teiste hulgas astus üles Pärnumaa maleva orkester Kaido Kivi juhtimisel.

25 aasta jooksul on Zemessardze kogunud oma ridadesse umbes 9000 vabatahtlikku, kes oma igapäevase töö kõrvalt käivad koos õppustel ja osalevad Läti jõustruktuuride abistamisel kadunud isikute otsingutel ning metsatulekahjude ja üleujutuste likvideerimisel.

Kaitseliidu ja Zemessardze koostöö raames on osaletud mitmetel õppustel. Juulis käis Pärnumaa maleva allüksus Lätis osalemas õppusel Wenden ja detsembri alguses on oodata Läti vabatahtlikke Läänemaale, Kaitseliidu suurõppusele Orkaan.

Kahe riigi vabatahtlikud riigikaitse organisatsioonid on oma olemuselt sarnased koondades kokku eri eluvaldkondade esindajaid, kelle ühiseks huviks on oma riigi kaitsmine ja soov edendada kaitsetahet.

Pildimeenutuse paraadi peaproovist Riias leiad siit.