Teksti suurus:
A A A

Pärnumaa kaitseliitlased näitasid laskevõistlusel maailmaklassi taset

02.06.2022
Pärnumaa kaitseliitlased tõid Poolas toimunud rahvusvaheliselt laskevõistluselt koju üldvõidu nii rahvusvahelises meeskondlikus kui individuaalses arvestuses.
Poola laskurklubi Salwa korraldas 27.-29. mail järjekorras juba 16. rahvusvahelise karikavõistluse Poola kaitseministri ja laskeklubi presidendi auhindadele. Laskurid üle maailma võtsid militaarse suunitlusega võistlusel mõõtu 11 erineval alal ning arvestust peeti nii neljaliikmeliste võistkondade kui individuaalses arvestuses.

69 võistkonna ja ligemale 300 võistleja tihedas konkurentsis näitasid tugeva taset just Pärnumaa maleva kaitseliitlased. Nimelt saavutas ainsana Eestit esindanud võistkond koosseisus Priit Avarmaa, Tambet Juht, Kristjan Pahk ja Riivo Liin rahvusvahelises arvestuses meeskondliku esikoha.

Rahvusvahelise individuaalarvestuse koondvõidu tõi koju aga Kristjan Pahk. Sama võistlusklassi kolmanda koha võttis Priit Avarmaa, kellest jäi omakorda ühe punktiga maha Tambet Juht.

Kristjan Pahk ütles, et on meeskond saavutatuga loomulikult väga rahul. Lisades, et tavaliselt heitlevad medalikohtade eest antud võistlusel paljuski eri riikide eriüksuste liikmed, mistõttu Eesti vabatahtlike tugev tulemus eriti magus on.

Kõik meeskonna liikmed olid tegelikult juba varasemalt vähemalt korra samal võistlusel osalenud ja seal häid tulemusi näidanud. Õigupoolest võttis sama koosseis Salwa võistluselt rahvusvahelise arvestuse meeskondliku üldvõidu mullugi.

Nagu märkis Pahk, oli konkurents taaskord kõva ning eelmise aastaga võrreldes ehk tugevamgi. Toona said eestlased individuaalarvestuses tänavusest paremaidki kohti, seekord tõi võimsa tulemuse aga ühtlaselt hea esinemine kõikidel aladel.