Teksti suurus:
A A A

Pärnu-Jaagupis toimub esimest korda Korbe Kaitsepäev

15.08.2022
Tänavusel võidupühal maakonnas traditsiooniks saanud maakaitsepäeva ei peetud. Küll aga tasub riigikaitsehuvilistel teha kalendrisse märge 20. augusti peale, sest siis toimub Pärnu-Jaagupis esimest korda Korbe Kaitsepäev.
Sestap tasub riigikaitsehuvilistel pärnumaalastel Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva tähistamise kõrval seada sammud või autorattad Pärnu-Jaagupi keskuse poole. Sel päeval on Pärnu-Jaagupi kooli ja spordikeskuse ümber siginat-saginat palju, sest oma tegevusi, varustust ja tehnikat tulevad näitama ligikaudu poolsada kaitseliitlast ja partnerasutuste esindajat.

Näha võib paarkümmend erinevat ühikut Kaitseliidu sõidukeid, alates väikestest maasturitest kuni rasketehnikani välja. Loomulikult näitavad oma tegevusi ka naiskodukaitsjad ning kohal on Noorte Kotkaste ja Kodutütarde liikmed, kes enda organisatsioone tutvustavad. Üleval on näitused ja tegevuspunktid.

Aga ega Kaitsepäeval ainult Kaitseliitu tutvustama pea. Nõnda on esindatud ka Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet koos vabatahtlike päästjatega. Lõhkekehade ohtlikkusest ja demineerijate tööst saab aimu Demineerimiskeskuse Lääne-Eesti pommigrupi väljapaneku juures. Oma töid ja tegemisi tutvustavad aga veel tublid elupäästjad kiirabist ning häirekeskusest.

Kaitsepäeva külastajatel on ka privileeg nautida Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkestri Saxon esinemist. Siinkohal tasub meenutada, et 2020. aasta alguses nimetati Saxon Eesti aasta puhkpilliorkestriks. Dirigent Kaido Kivi on piduliku päeva puhuks kokku pannud tunnipikkuse kava ja orkester esineb kell 12 kuni12.30 ning 13 kuni 13.30.

Et nelja tunni jooksul uudistamiseks ikka jaksu oleks pakutakse kohapeal sõdurisuppi. Magusasõpru kostitab külmade maiustega aga kohapeal olev jäätiseauto (maiasmokkadel tasub kaasa võtta natuke sularaha!).

Vabatahtlikud riigikaitsjad ja head partnerid ootavad külalisi Korbe Kaitsepäevale 20. augustil kell 11 kuni 15.