Teksti suurus:
A A A

Pärnakate huvi Kaitseliidu vastu on suur

26.03.2014
Esmaspäeva õhtupoolikul toimus Kaitseliidu Pärnumaa malevas Kaitseliitu tutvustav loeng, mis tõi maleva staabihoonesse saalitäie pärnumaalasi.

Ürituse peamiseks eesmärgiks oli inimestele Kaitseliidu tutvustamine, sest vaatamata organisatsiooni pikale ajaloole, ei teata endiselt päris täpselt, mida see endast kujutab. Ärevad ajad on tõstnud riigikaitse taas tähelepanu keskpunkti, mistõttu on ka huvi Kaitseliidu vastu oluliselt suurenenud.

Malevapealik major Tõnu Miil tutvustas kohale tulnutele Kaitseliidu ülesehitust ja juhtimist ning  Pärnu malevkonna pealik nooremleitnant Tarvi Markson peatus põhjalikumalt malevkonna tegevusel ning plaanidel. Samuti rääkisid mehed linnarahvale, kuidas organisatsiooniga liituda.

Maleva staabihoonesse kogunenud pärnumaalaste hulk andis igatahes tunnistust, et huvi riigikaitse vastu on suur. Kui see on sama kõrge ka edaspidi, siis jätkuvad ka Kaitseliitu tutvustavad loengud.

 „Kui huvi püsib, siis me kindlasti kavatseme veel selliseid loenguid korraldada,“ lubas malevapealik Miil ning kannustas inimesi ka ise initsiatiivi üles näitama. Mooduseid selleks on piisavalt.

„Kui inimesel on tõsine soov Kaitseliiduga liituda, siis maleva uks on talle alati lahti. Samuti on  kõik vajalikud kontaktid ning muu info meie kodulehel olemas,“ ütles major Miil.