Teksti suurus:
A A A

Pärnakad tõid Lätist teise koha

13.03.2014
Möödunud nädalavahetusel Lätis Zemessardze poolt korraldatud Oskar Kalpakase nimelisel rahvusvahelistel laskmisvõistlustel sai Pärnumaa maleva võistkond kooseisus nooremleitnant Rivo Liin, lipnik Kaido Lüll ja veebel Ivo Kivisaar riikide  arvestuses auhinnalise teise koha.
 
Maadevahelisele jõukatsumisele pääsesid iga riigi kolm võistlejat, kes olid näidanud Margolini püstolist, teenistusrelvast ning Rootsi püstolkuulipildujast M 45 laskmises parimaid tulemusi.
 
„Võistlus jättis väga hea mulje,“ kiitis Pärnumaa maleva kaitseliitlane Liin, keda ei häirinud ka see, et nii tiir kui relvad polnud enam päris esimeses nooruses. Mitte just kõige paremad võistlustingimused tegi Liini sõnul tasa elektroonika, mis lätlastel kasutada oli.
 
„Peale lasu sooritamist oli monitoridelt kohe tabamus näha, mis andis vajadusel hea võimaluse enda parandamiseks,“ lisas ta.
 
Lisaks meeldis Liinile ka see, et lätlased jätsid külalisvõistkondadele aega relvadega tutvumiseks. „Selle ühe päevaga, mis meile anti harjutamiseks, sai tunnetuse päris hästi kätte,“ ütles Liin, kelle sõnul vähendab selline lähenemine kohalike kodumänguväljaku eeliseid. Eriti veel puhul, kui kasutatakse võõraid relvi.

Kokku osales rahvusvahelistel laskevõistlusel pea 30 meeskonda Lätist, Poolast, Belgiast. Eestist oli esindatud 3 võistkonnaga. Riikide arvestuses oli parim Läti võistkond, kellele järgnes Pärnumaa maleva esindus. Kolmanda koha said Poola laskurid.

Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze korraldatavaid Oskar Kalpakase nimelisi rahvusvahelisi laskmisvõistlusi viiakse Riias läbi aastast 1993, sel aastal toimus võistlus juba 21.korda.