Teksti suurus:
A A A

Pärnakad olid Utrial võidukad!

27.01.2014
Autor: Esper Kaar

Selleaastase Utria dessandi võitis Kaitseliidu Pärnumaa maleva II võistkond kooseisus Valdo Hälvin, Janno Lampp, Taavi Tilk ja Tarmo Tuuling. Teisele kohale tuli Staabi- ja Sidepataljoni võistkond ning kolmanda koha võitles välja Tallinna maleva Põhja kompanii.

Ida-ja Lääne-Virumaal paarikümnekraadises pakases toimunud Utria dessant kattis 300 ruutkilomeetri suurust ala. Võistluse ajal valitsenud karmidest tingimustest andis tunnistust tõsiasi, et 17. jaanuari öösel Jõhvist võistlustrassile siirdunud 26 võistkonnast jõudis finišisse 17. Pärnumaa maleva ülejäänud kaks võistkonda hõivasid nende hulgas viienda ja kuuenda koha.

"Kui eelmine aasta oli väga külm, siis see aasta oli lihtsalt külm," ütles võitjameeskonna liige Taavi Tilk, viidates mulluse võistluse ajal valitsenud pakasele, millele tänavused külmakraadid isegi ligilähedale ei pääsenud. Sellest hoolimata ei saanud võistlejad väheste miinuste üle kurta.

"Võistlus oli mõnusalt talvine," lisas ta rahulolevalt.

Tänavuse võistluse 10 parimat lõpetajat tagasid endale pääsu augustis Kaitseliidu poolt korraldatavale rahvusvahelisele "Admiral Pitka luurevõistlusele".

Utria dessanti korraldavad ERNA Selts, Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus alates 1999.aastast, meenutamaks Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17. - 19. jaanuaril 1919.a. punastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn.

Võistlejate järjestus:
1. Pärnumaa malev II
2. Staabi- ja Sidepataljon
3. Tallinna maleva Põhja kompanii
4. KL Tartu malev
5. KL Pärnumaa malev III
6. KL Pärnumaa malev I
7. KL Tallinna maleva Kalevi malevkond II
8. Kuperjanovi jalaväepataljon
9. KL Valga malev
10. Politsei ja Piirivalveamet
11. KL Järva malev II
12. KL Saaremaa malev I
13. Kõrgem Sõjakool
14. KL Tallinna Maleva Nõmme malevkond II
15. KL Järva malev I
16. KL Tallinna Maleva Kalevi malevkond (naised)
17. KL Harju malev I