Teksti suurus:
A A A

Pärnakad admiral Pitka luurevõistlusele mütsiga lööma ei lähe

04.08.2015
Autor: Keio Raamat/Kaitsevägi
Teisipäeval Võrumaal algaval rahvusvahelisel sõjalis-sportlikul jõukatsumisel „Admiral Pitka luurevõistlus“ läheb Kaitseliidu Pärnumaa malevast võistlustulle taas kolm meeskonda.

Paar nädalat tagasi Põrgupõhja retkel võidutsenud võistkonna liikme Siim Vahkeli sõnade kohaselt tõotab Pitka kujuneda tänavu päris raskeks. Seda kõva konkurentsi tõttu, mida eelkõige pakuvad  koduväljaku eelist omav Kuperjanovi jalaväepataljoni meeskond ning viimasel hetkel tugevat täiendust saanud Pärnu I võistkond. Samas leidis Vahkel, et ka teisi tiime ei tohi alahinnata.

„Eks me ise oleme ka oma sooritustega üllatanud nii ennast kui teisi, kuid konkurentsist hoolimata soovime Pitkalt saada enda kapile Põrgupõhja retke mõõga kõrvale seisma vähemalt esikolmiku kohta,“ ütles Vahkel.

Erilisi ettevalmistusi mehed selle saavutamiseks teinud ei ole, sest piisava valmisoleku tagab neile juba nende töö. „Meie ettevalmistus on meie igapäevane töö ja trenn,“ lausus Vahkel ning selgitas, et nii tema ise kui ka tema meeskonnakaaslased teenivad leiba kaitseväes, mistõttu eraldi sõjalis-sportlike jõukatsumiste tarbeks nad harjutama ei pea.

„Kindlasti õpime enne võistlust ära mõne uue nalja, mis meie tuju rajal üleval hoiab või praktiseerime „pumbajaama“,“ lubas  noormees, jättes siiski täpsustama, mida viimane motiveerimismeetod tähendab.
Mütsiga ei lähe Võrumaale lööma ka Pärnumaa maleva I meeskond.

„Eesmärk on loomulikult anda endast maksimum ning teha hea tulemus,“ kinnitas võistkonna liige Jaan Pillman. kuid erinevalt Pärnumaa maleva III võistkonnast ei ole nende põhimure tihe konkurents, vaid tugev vastutegevus.

„Eelmine aasta näitas, et vastutegevus on Pitka luurevõistlusel ülimalt heal tasemel,“ meenutas Pillman mullu Lääne-Virumaal toimunud võistlust, kus võistlejate elu tegi kibedaks kaitseliitlastest, ajateenijatest ning Ameerika õhudessantväelastest komplekteeritud koondkompanii. „Kindlasti saab ka tänavu väga raske olema, kuid sellest hoolimata loodame parimat,“ jäi Pillman siiski positiivseks.

Eesseisva võistluse suhtes on positiivselt meelestatud ka Pärnumaa maleva II võistkond. „Ega me väga palju selle peale veel mõelda pole jõudnud, sest pidevalt on kiire, kuid ma usun, et tuleb päris huvitav võistlus,“ ütles võistkonna liige Raimo Tomson.

„Ma arvan, et admiral Pitka luurevõistlus on hea koht, kus oma militaarseid oskusi ja teadmisi proovile panna,“ rääkis Tomson. „Samuti loob see hea võrdlusmomendi, kuna rajale on minemas väga eripalgelised võistkonnad mitmetest riikidest,“ lisas ta.

Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel osaleb tänavu kakskümmend viis võistkonda seitsmest riigist, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.