Teksti suurus:
A A A

Õppus Orkaan toimub hajutatult ja lühemana

18.11.2020
Tänasest kuni pühapäevani Lääne-Eestis aset leidma pidanud Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna õppus Orkaan toimub vähendatud koosseisus. Kogunemiskohas viiakse läbi formeerimisega seotud toimingud ja peale seda lubatakse kaitseliitlased tagasi kodudesse.
„Suuri masse korraga kokku ei tule,“ kinnitas Lääne maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur ja lisas, et igal üksusel on formeerimiseks ette nähtud oma aeg ja koht, kus vastavad tegevused läbi viia.
 
„Kuigi olud on meil praegu keerulised, ei tohi me riigikaitset unarusse jätta. Õppekogunemine viiakse läbi hajutatult ning vastavalt kehtivatele reeglitele ja piirangutele,“ ütles kolonelleitnant Lippur.
 
Kutsutud Lääne maakaitseringkonna kaitseliitlastel palume ilmuda kutsel märgitud ajal määratud kogunemiskohta. „Kaitseliidu panus riigikaitsesse on oluline ja õppekogunemisel osalemisega saab iga kaitseliitlane väljendada oma kaitsetahet,“ sõnas Lääne maakaitseringkonna pealik.
 
Kaitseliit ootab õppusele ainult terveid inimesi, kel vähegi kehv enesetunne või teadaolevaid hiliseid kontakte koroonapositiivsetega jäägu koju. Formeerimisel täidavad kõik tervisedeklaratsiooni ja mõõdetakse kõigi kehatemperatuuri. Kes ei läbi seda kadalippu läheb koju tagasi. Õppusel tuleb hoida isikutevahelist distantsi min 2 m, kui distants väiksem kanda kirurgilist kaitsemaski. Kaitseliit tagab osalejatele desinfitseerimisvahendid ja kaitsemaskid.
 
Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond hõlmab Lääne-Eestit ning selle vastutusalasse kuuluvad Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne malevad.

Foto: Agne Krjukova