Teksti suurus:
A A A

Õppekogunemisel valmistuti suurõppusteks

19.10.2015
Autor: Karri Kaas
Möödunud nädalal esmaspäevast pühapäevani põhiliselt Pärnumaal läbi viidud Lääne-Eesti malevate õppekogunemisel keskenduti juhtide koolitamisele.

Pärnumaa maleva pealiku kolonelleitnant Tõnu Miili sõnade kohaselt otsustati korraldada juhtkonna õppekogunemine eelkõige vajadusest ühtlustada erinevate malevate staapide ja jalaväekompaniide juhtide tööd.

„Lisaks tavaüksustele koosnevad ka meie staabid suuresti vabatahtlikest, kes omavad tihtipeale väga erinevaid kogemusi,“ ütles kolonelleitnant Miil. „Seetõttu on ka väga oluline juhid aeg-ajalt kokku võtta ning asjad üheskoos üle vaadata,“ tõi ta välja peamise põhjuse, miks metsas olid sel korral ainult ohvitserid ja allohvitserid.

„Reakoosseis sai nüüd küll puhata, kuid neil avaneb võimalus koos oma värskelt koolitatud juhtidega välja tulla juba õige pea,“ lubas kolonelleitnant Miil. Detsembri alguses ootab kaitseliitlasi Pärnus ees Lääne-Eesti malevate ühisharjutus „Orkaan“, millele järgneb kevadel „Kevadtormi“ raames läbi viidav Kaitseliidu õppus „Läänetorm“.

„Põhimõtteliselt võib öelda, et möödunud õppekogunemise fookuses oligi meil eesseisvateks suurõppuste valmistumine, kuigi tegelikult õnnestus meil läbi võtta ka palju muud,“ lisas maleva pealik.

Seitsme päeva jooksul said nii malevate staapide kui jalaväekompaniide juhtkonnad harjutada käskude koostamist, maastikuanalüüsi ning erinevaid juhtimisprotseduure. Peale selle tuletati veel meelde sidepidamise põhitõdesid ning viidi läbi laskeharjutused automaadile AK-4 ja püstolkuulipildujale M-45B.

Terve nädala väldanud harjutusel osalesid Lääne-Eesti malevate staabid ning jalaväekompanii juhtkond. Samuti viidi õppekogunemise raames läbi ka jalaväekompaniide juhtkondade harjutused Läänemaal ja Saaremaal. Kokku oli õppusel väljas pea kakssada meest ja naist kolmest malevast.

Liikuvat pilti õppekogunemisest näed siit!

Lihtsalt pildid Pärnu Postimehe ja Kaitseliidu Facebooki galeriis.