Teksti suurus:
A A A

Sport

Tulenevalt Kaitseliidu seadusest on meie üheks ülesandeks arendada ja väärtustada kehakultuuri ja sporti elanikkonna hulgas. Kaitseliidu ja ühiskonna huve arvesse võttes on oluline kasutada meile eraldatud ressursse võimalikult optimaalselt ja efektiivselt, et muuta aktiivsemaks liikmeskonna sportimis- ja tervisekäitumist. Kaitseliidu spordi- ja liikumisharrastuse edendamisel ja korraldamisel lähtutakse Kaitseliidu seadusest, spordikontseptsioonist, Kaitseliidu sporti reguleerivatest juhenditest ja kalenderplaanist ning teistest spordialast tegevust reguleerivatest seadusaktidest.
 
LÄHIAJA VÕISTLUSED

04.02.2023 - Kaitseliidu 2023. a murdmaasuusatamise meistrivõistlused (JUHEND)
Registreerumisest anda teada maleva vabatahtlikule spordipealikule
Joe Lepale (joe.leppkaitseliit.ee) HILJEMALT 26.01.2023.

16.01.2023 KL Alutaguse maleva Avinurme malevkonna laskesuusatamise võistlus (JUHEND)

24.-25.02.2023 - VÄNDRA SPRINT 2023 (JUHEND)

KL Pärnumaa maleva võistlused
5.05 Saarde laskevõistlus (Kikepera malevkond)
2.-3.09 V. Kuke laskevõistlus (Pärnu malevkond)

Patrullvõistlused ja rännakud
28.01 Hõimumarss
24.-25.02 Vändra Sprint 2023
31.03 Scoutsrännak
14.-15.03 Valge laev
6.-8.07 Põrgupõhja retk
6.-8.10 Sügistorm
27.-29.10 Sookoll

 

SPORDIÜRITUSTE JA -VÕISTLUSTE 2023. AASTA ESIALGNE KALENDERPLAAN 

1. RAHVUSVAHELISED SPORDIVÕISTLUSED
23.-26. veebruar         „Ex Winter Skate“ suusavõistlus, eFP, TEHVANDI
06.-10. märts              IX Balti Sõjaväespordi talimängud, JÕHVI/PANNJÄRVE/VOKA
juuli XX Balti               Sõjaväespordi suvemängud, LEEDU
09.-16. september      VI Invictus Games, Düsseldorf, SAKSAMAA
III kvartal 25.               Eesti – Soome ohvitseride laskevõistlus, SOOME
27.nov-03.dets            NATO SHAPE korvpalliturniir, BELGIA


Rahvusvahelised võistlused toimuvad vastavalt Rahvusvahelise Sõjaväespordi Nõukogu (CISM)
www.milsport.one ning CISM Euroopa www.cismeurope.org kalendritele.

2. KAITSELIIDU MEISTRI-, KARIKA- JA AUHINNAVÕISTLUSED
4. veebruar               KL MV murdmaasuusatamises, ÄKKE KÜLA  
12. veebruar             KL MV õhkrelvadest laskmises, SAKU
11. märts                  KL MV võrkpallis,
13. mai                     KL MV sõjalises 3-võistluses, VÄLUSTE
10.-11.juuni              KL MV sõja- ja sportrelvadest laskmises, MÄNNIKU
Juuli                         KL MV orienteerumises
9.-10. september      KL KV sõja- ja sportrelvadest laskmises, MÄNNIKU
                                 KL MV taktikalises laskmises
20.-21. oktoober       KL MV kaugmaa laskmises, III etapp, Muhu karikas
november                 KL MV males, TALLINN

3. KAITSELIIDU ÜKSUSTE MEISTRI- JA KARIKAVÕISTLUSED
7.- 8. veebruar         KL kaugmaalaskmise sari, I etapp, KLOOGA
7.-8. juuli                  KL kaugmaalaskmise sari, II etapp, KIKEPERA, RUTJA
November                KL KV saalihokis, RAPLA
                                Tartu 24/100 (KL MV kiirrännakus).       
September               KL laskma! Õhtumiiting, MÄNNIKU
                                 J. Kärneri laskevõistlus, VÄLUSTE
                                 G. Lokotari laskevõistlus, MÄNNIKU


4. KAITSELIIDU MAAKAITSERINGKONDADE MEISTRI- JA KARIKAVÕISTLUSED
                                    KL MV kvalifikatsioon taktikalises laskmises (Põhja-, Kirde MKR)
                                    KL MV kvalifikatsioon taktikalises laskmises (Lääne-, Lõuna MKR)

5. JÕUSTRUKTUURIDE MÄNGUD
30.-31. august            Jõustruktuuride mängud, KÄÄRIKU
 
6. KAITSEVÄE MEISTRIVÕISTLUSED
15.-16. veebruar         29. KV MV murdmaa- ja patrullsuusatamises, 2JVBr, HAANJA/VÕRU
01. märts 1.                KV MV saalihokis, KVA, TARTU
22. märts 31.              KV MV sangpommispordis, TVJ, TALLINN
31. märts                    4. KV MV Scoutsrännakus, 1JVBr, TAPA
22.-23. august            27. KV MV sõjaväe viievõistluses, 1JVBr, TAPA
28.-29. august            31. KV MV jalgpallis, KüVJ, ÄMARI
21. september            24. KV MV Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksus, TVJ, VIIMSI
27.-28. september      8. KV MV orienteerumise mitmevõistluses, ÕV, HARJUMAA
18.-19. oktoober         31. KV MV lahingurelvadest laskmises, KüVJ/SP VaP, MÄNNIKU
01. november             4. KV MV sõudeergomeetritel sisesõudmises, MeV, TALLINN
15.-16. november       5. KV MV võrkpallis, TVJ/ÕV, PALDISKI ja ÄMARI
 
7. KAITSEVÄE ÜKSUSTE SPORDIÜRITUSED JA –VÕISTLUSED
Jaanuar                      KVA lahtised malevõistlused, TARTU
01.-05. veebruar         Vigastatud veteranide ja „Team Kaitsevägi“ talvine spordilaager, TVJ/KüVJ, KÄÄRIKU
Veebruar                     2JVBr-i lahtine võistlus jõutõstmises, 2JVBr, VÕRU
22.-23. veebruar         Sportliku kalapüügi MV I etapp, talipüük, KVPS, IDA-VIRUMAA
Aprill                           Õhuväe lahtised discgolfi võistlused, ÄMARI
01. aprill                      Sinilillejooks, TVJ, TARTU
02. aprill                      Sinilillejooks, TVJ, PÄRNU
15. aprill                      Sinilillejooks, TVJ, RAKVERE
16. aprill                      Sinilillejooks, TVJ, TALLINN 27.-28. aprill Sportliku kalapüügi MV II etapp, feeder tandem, ÕV, TORI
Juuni                           Kapten Urmas Aal-i lahtine orienteerumisvõistlus, KVA, TARTUMAA
Juuni                           TVJ lahtised discgolfi võistlused, TVJ, KIIU
4. juuni                        Kõva Mehe Jooks, TVJ, HARJUMAA
08.-09. juuni               Sportliku kalapüügi MV III etapp, feeder tandem, 2JVBr, TARTUMAA
09. juuni                      1JVBr-i lahtised kergejõustikuvõistlused, 1JVBr, JÕHVI
04. august                   26. Kuperjanovi JVP ülema triatlon, 2JVBr, VÕRU
18. august                   1JVBr-i maastikurattasõit, VIRUMAA
III kvartal                     Vigastatud veteranide ja „Team Kaitsevägi“ suvine spordilaager, TVJ/KVPS, KÄÄRIKU
9. september              Sõdurijooks 2023, TVJ, TALLINN

 
7. MUUD RIIGISISESED SPORDIVÕISTLUSED

Võistlustel osalemine vastavalt Firmaspordi ja Spordipileti riigiametnike seeriavõistluste kalendrile
https://www.firmasport.ee/
http://www.spordipilet.ee/