Teksti suurus:
A A A

Maakaitsepäeva tähistatakse Pärnus 20. augustil

11.08.2023
Kaitseliidu Pärnumaa malev korraldab Pärnu Vallikäärus 20. augustil maakaitsepäeva. Maakaitsepäev on perepäev, kus väljapanekute ja töötubadega osalevad riigikaitse ja turvalisusega seotud organisatsioonid ja ametkonnad.
Maakaitsepäeva korraldamise eesmärk on tutvustada kohalikele elanikele meie kaitsevõimet ning anda oskusi selleks, kuidas igaüks ise enda turvalisuse eest seista saaks.

Koos Kaitseliidu, Naiskodukaitse, noorkotkaste ja kodutütardega osalevad üritusel merevägi, liitlased, päästeamet ja pommigrupp. Traditsiooniline osa maakaitsepäevast on Kaitseliidu relvade ja tehnika näitus. Lisaks on seekord osalemas liitlased ning Vallikäärus on oma alusega kohal ka merevägi.

Muusikat teevad Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon ja kohalik punk-rock bänd The Belka.

Maakaitsepäeva korraldab igal aastal üks Kaitseliidu Pärnumaa malevkondadest. Tänavu on järg Pärnu malevkonna käes, mille pealiku Kaido Lülli eestvedamisel aasta suurim kohalik avalik üritus teoks saab.

Maakaitsepäev toimub pühapäeval, 20. augustil kell 12-16 Pärnu Vallikäärus. Oodatud on kõik huvilised, sest tegevusi on igas vanuses külalistele. Sissepääs on loomulikult tasuta.