Teksti suurus:
A A A

Laupäeval toimub Lauri karjääris Saarde kaitsepäev

27.08.2020
Laupäeval, 29. augustil peetakse Tihemetsas Lauri karjääris taas Saarde kaitsepäeva. Tänavune üritus on järjekorras 19. Kaitsepäev on kogupereüritus, mis keskendub meie paikkonna ohutusele. 
Kaitsepäeval tutvustavad oma tegevust Kaitseliidu Pärnumaa malev, Naiskodukaitse Saarde jaoskond, Saarde vabatahtlikud pritsumehed, MTÜ Pärnumaa Vibujaht, Kilingi-Nõmme päästekomando, Pärnu politseijaoskond, Maanteeamet, kadunud inimeste otsinguga tegelev MTÜ ESTSAR, Jaagupi vabatahtlikud merepäästjad, Ervita Shooting Club MTÜ ja Aide autokool.
 
Kaitseliidu Kikepera malevkond viib kaitsepäeval läbi sõduriproovi, kus igaüks saab kogeda ja katsetada jalaväelase tegemisi. Lisaks tutvustatakse ka teisi erialasid. Malevkond korraldab ka fotojahi ning parimad fotograafid saavad ka auhinna.
 
ESTSAR MTÜ (Operatiivne Pääste- ja Otsingugrupp) liikmed ja Pärnu politseijaoskonna politseinikud tutvustavad kell 10 ja 12 algavates töötubades, kuidas toimuvad kadunud isiku metsa- ja maismaaotsingud.
 
Kaitsepäeva raames toimub traditsiooniks saanud laskevõistlus, kus võisteldakse kuuest erinevast relvast lastes. Autasustatakse võistkondliku ja individuaalse arvestuse parimaid.
 
Saarde kaitsepäeva perepäev toimub Saarde vallas Lauri karjääris 29. augustil kell 9-14. Laskevõistlus kestab kella 17ni. Üritusel osalemine on tasuta. Lõuna ajal kostitab Naiskodukaitse osalejaid sõdurisupiga. Täpsem info kaitsepäeva ja laskevõistluse kohta on Facebookis “Saarde kaitsepäev 2020” lehel.