Teksti suurus:
A A A

Läti noored külastasid Paikuse noorkotkaid ja kodutütreid ning osalesid P.Õ.M.M.-il

30.09.2016
Paikuse Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühmal on juba mõnda aeg head suhted Läti Daugavpilsi linna 309. rühma jaunsargidega. Külas on käidud seal, külla on kutsutud neidki. 23.-25.09 olid lätlased taaskord külas meil.
Kuna 23. septembri õhtul toimus turvalist ja tervislikku eluviisi teadvustav üritus P.Õ.M.M., tundus loogiline ka sõbrad Lätist rajale saata. Külalistest moodustati kaks võistkonda ning mõlemasse võistkonda liideti kaks Paikuse noort.

P.Õ.M.M (Paikuse Õhtune Matkamäng) toimus seekord juba kolmandat aastat järjest ning proovile pandi osalejate teadmised turvalisusest, tervislikest eluviisidest, vabaaja tegevustest ja meeskonnatööst. Kontrollpunkte viisid läbi: Paikuse Spordikeskus, Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledži Paikuse Politseikool, Lääne-Prefektuuri Pärnu Politseijaoskond, Lääne-Eesti Päästekeskus, Rajaleidja Keskus, Paikuse Huvikool, Maanteeamet koos Autosõit OÜ-ga, Pärnumaa Jäätmehooldus ja Heakorrakeskus, Pärnu Haigla, Pärnumaa Kodutütred ja Noored Kotkad, Pärnu Lahe Merepäästeselts, Operation Lifesaver Estonia, Tamrex, Pärnumaa Tervisenõukogu, Pärnu Noorte Tugila ja Paldiskist oli mängu toetamas ka Scoutspataljon.

Kuna noortel oli võistlushoog sees, siis mindi järgmisel päeval avastama Reiu-Raeküla Terviseraja orienteerumisrada. Seekord siis metsatarkused nutikalt – tegu oli mobiiliorienteerumisega, mida igaüks Raekülas katsetada saab. Mitmetunnise metsarännaku võitis meeskond, kuhu kuulusid Kairiin Ilves, Kristiine Hanni, Aleksandrs Paškevičs ja Ēriks Kucins.

Õhtune tegevus sai samuti militaristliku varjundi. Laagrilised osalesid kompleksvõistlusel, kus tuli lahendada NATO- tähestikku, teha nööridest redelit, pakkida magamiskotti ja lahendada Sudokut. Kõike seda meeskondlikult ja ühiselt.

Laagrid on alati toredad. Ent parim, kui saad oma teadmisi ja kogemusi jagada ka sõpradega, õppida keeli ja näha, kuidas asjad mujal käivad. Planeerimisel on juba järgmine laager Lätis, nii et põnevaid kogemusi, mida oodata, kotkastel, tütardel ja jaunsargidel jätkub.

Aitäh rühmavanematele Kardo Ojassalule, Anu Tammearu-Mežulele, Janis Mežulisele ja Merilin Sepale. Samuti suur aitäh Paikuse Noortekeskusele, Paikuse Põhikoolile ja Spordikeskusele, kes omi ruume laagerdajatele kasutamiseks andsid.


Foto: Janis Mežulis