Teksti suurus:
A A A

Lääne maakaitseringkonnast läks Poola juba teine kaitseliidu sihtüksus

11.04.2022
Poola poole asus teele juba teine Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna liikmetest koosnev sihtüksus nimega Wisent 5.
Esmaspäeva hommikul Kaitseliidu Eametsa linnakust teele asunud enam kui 40-liikmeline jalaväerühm vahetab peatselt välja märtsi alguses Poola jõudnud sihtüksuse Wisent 4, mille tuumiku moodustasid Kaitseliidu Kirde ja Lõuna maakaitseringkondade võitlejad.
Õige pea Poolas teenistust alustavad Lääne maakaitseringkonna kaitseliitlased hakkavad täitma ülesandeid Valgevenest tuleva hübriidrünnaku tõrjumises ja võitluses ebaseadusliku migratsiooniga.
Enne ärasõitu peetud rivistusel saatis üksuse teele Lääne maakaitseringkonna ja Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil soovides meeskonnale jõudu ning edukat teenistust ja tänades võitlejaid nende panuse eest. Kolonelleitnant Tõnu Miili jaoks oli tegu juba teise võimalusega samanimelise sihtüksuse teele saatmiseks. Seda seetõttu, et äsja välja sõitnud meeskond on Lääne maakaitseringkonnast teine – samast ringkonnast komplekteeriti ka Wisent 2, mis alustas teenistust jaanuaris ning naasis veebruaris.
Miil märkis, et ligikaudu veerand täna sõitu alustanud üksusest ongi juba varasema Wisentil osalemise kogemusega. „12 võitlejat käisid Poolas ka aasta alguses. See muudab üksusele sealsete oludega kohanemise ja edukalt ülesannete täitmise kindlasti lihtsamaks,“ ütles Lääne maakaitseringkonna pealik.
Sihtüksuse nimi Wisent tähendab Euroopa piisonit, mis on Poola kultuuriruumis tähtsal kohal, sümboliseerides jõudu ja tugevust. Esimese sellenimelise sihtüksuse meeskonna saatis Eesti Poolasse 2021. aasta detsembri alguses. Selle lähetamise näol on tegu kahepoolse kaitsekoostöö projektiga, mille jooksul on muuhulgas valmistatud maastikku ette tõkestamiseks, ehitatud suur hulk kergemaid piiritõkkeid ning viidud läbi meediaoperatsioone.