Teksti suurus:
A A A

Lääne maakaitseringkonnas oli Läänetorm

07.11.2023
Lääne maakaitseringkonna üksuste juhid kogunesid möödunud nädalavahetusel õppusele Läänetorm.
Läänetorm oli maakaitseringkonna jaoks uus õppus. Selle eesmärk oli treenida malevkondade ja kompaniide juhtkondi, et nad oleks võimelised ülesannestama neile allutatud üksusi ning valmis iseseisvalt otsuseid vastu võtma lähtudes kõrgema ülema kavatsusest ja ülesandekeskse juhtimise põhimõtetest.

Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Raigo Paimla selgitas vajadust kalendrisse lisandunud uue õppuse järele järgmiselt: "Kompaniid on sõjaaja üksusena ülesandeid täitnud, kuid malevkonnad ei ole seda varem nii palju teinud. Reservõppekogunemise "Ussisõnad" järel lisandusid malevkondade juurde reservväelastega mehitatud kergjalaväerühmad. Need annavad malevkondadele uusi võimalusi, kuid seavad ka kõrgemad nõudmised juhtimisele."
 
Kolonel Paimla hinnangul täitis õppus oma eesmärgi. "See oli hea algus malevkondade juhtimisgruppide treeningul, mis saab olema iga-aastase väljaõppetsükli osa," sõnas ta.
 
Väljaõppetsükkel käsitleb järjestikku eri taseme üksuste treenimist. Õppusel osalenud saavad oma uusi oskusi kasutada juba detsembri esimesel nädalavahetusel, mil Pärnumaal, Läänemaal, Saaremaal ja Hiiumaal toimub ringkonna suurõppus ORKAAN XVII.