Teksti suurus:
A A A

Kutsume 1991. aasta objektikaitsjaid 20.augustil Tallinna

13.08.2021
Tänavu tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Toonastes sündmustes, mis viisid meie iseseisvuse veretu taastamiseni, oli suur osa ka Kaitseliidu juurde koondunud vapratel inimestel. Nad tulid Tallinna Eesti elutähtsate objektide kaitsele, seistes vastu toonase N. Liidu armee regulaarüksusele. Nad ei teadnud, kuidas asjad pööravad ja olid kõigeks valmis. Õnneks ja tänu ka neile saime 30 aastat tagasi tagasi oma iseseisvuse.
Kaitseliidu ülema tahe on tähistada 20. augustit kaitseväelise jalutuskäiguga Tallinnas Raadiomaja/Uudistemaja juurest Vabaduse väljakule, nii nagu mindi ka 30 aastat tagasi. Rongkäigu algus on kell 20, kogunemine ja rivistumine alates kella 19-st Gonsiori 21/Kreutzwaldi 14 parklas.
 
Vabaduse väljakul toimuvad kõned ja pärjapanek Vabadussõja võidusambale. Järgneb koosviibimine Kaitseliidu peastaabi hoovis Toompea 8-1.
 
Jalutuskäigul osalevad kõik malevad, Kaitseliidu kool, Kaitseliidu küberkaitse üksus, Naiskodukaitse, Noored Kotkad, Kodutütred ning kaitseväe orkester.
 
Lisaks ootame osalema KÕIKI soovijad, kes olid augustis 30 aastat tagasi Tallinnas Toompea, TV ja Raadiomaja või muude objektide kaitsel. Riietus on vaba, aga võimalusel kanda Kaitseliidu käelinti.
 
Pärnumaa malev tagab tänastele ja endistele maleva liikmetele transpordi Pärnust Tallinnasse ja tagasi. Registreerumiseks palume saata e-kirja jaanus.mehikaskaitseliit.ee enne 17. augustit, kirjas palume märkida transporti soovija nimi/nimed ja kontaktandmed. Väljumise aeg ja koht edastatakse registreerunutele eraldi.
 
Kui ka tänaseks Kaitseliidu liikmelisust enam pole, tulge ikkagi, kes te 30 aastat tagasi Tallinnas kaitsel olite.