Teksti suurus:
A A A

Korbe malevkond sai uue pealiku

25.06.2024
Võidupühal vahetus Korbe malevkonna pealik. Seni malevkonda juhtinud Laura Ausi asemel asus ametisse Egert Sinivee.
Laura Aus on Kaitseliidu organisatsiooni kuulunud 1997 aastast. 2001 sai temast Kaitseliidu Pärnu malevkonna liige. Korbe malevkonna pealikuks sai ta 2021 aasta juunis. Korbe malevkonnaga seob Laurat kodukoht. Laural on 2023. aastast leitnandi auaste.

Laura hinnangul on tema ametiaja suurim saavutus maakaitse rühma loomine. Teisena toob ta välja Korbe sõdurikodu rajamise käimalükkamise. „Korbe malevkond on suur ja hajutatud ja seega tuleb esmalt ühiselt leida sõdurikodule hea asukoht,“ sõnas ta. „Eelarve sõdurikodu rajamiseks on olemas, seega saab selle teemaga julgelt edasi minna.“
Oma õnnestumistest toob Laura välja veel selle, et kogu Korbe malevkond muutus tegusamaks. „Kui seni tegutseti peamiselt Vändra piirkonnas, siis nende kolme aastaga on aktiivseks muutunud nii Tori, Tootsi kui Pärnu-Jaagupi piirkond ja suur potentsiaal on ka Arel,“ ütles ametist lahkuv pealik.
Malevkonna pealikuna sai Laura tuge kõigilt Korbe malevkonna liikmetelt, kuid eraldi toob ta välja endise malevkonna pealiku Raul Peetsoni ja samuti Tõnu Miili.
Oma mantlipärijal soovitab Laura säilitada traditsioonid ja pöörata tähelepanu kogukonnale. „Erilist tähelepanu tuleb pöörata kogu oma vastutusala liikmeskonna mõistmisele ja  toetamisele," rõhutas ta.

Korbe malevkonna pealiku ametisse astuv Egert Sinivee on Kaitseliidu liige 2008 aastast. Organisatsiooni astus ta venna kutsel ja Korbe malevkonda on kuulunud ta kogu liikmeksoleku perioodi. Egertil on lipniku auaste. Uue malevkonnapealiku soov on arendada Korbest aktiivne malevkond, kus iga võitleja teab oma kohta, malevkond on tegus ja kokkukasvanud. Esimeseks plaaniks on kohtumine juhatusega, et uurida malevkonna tegemisi ja leida suund edasiminekuks. Egert soovib, et tulevikus oleks Korbe malevkonnas igal liikmel oma koht.Tekst: Sirli Pedassaar-Annast
Pildid: Liina Toome